Ήθελαν προσπάθησαν, πάλεψαν , αλλά αποδείχτηκαν άστοχοι στην τελική προσπάθεια. Ο λόγος για τους ποδοσφαιριστές του Θόδωρου Λαυράνου, που κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο , αλλά και σε αρκετές περιπτώσεις στην επανάληψη του αγώνα, αλλά δεν κατάφεραν να φύγουν από το γήπεδο με τους τρείς βαθμούς της νίκης.

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι που έγινε  στο Αντίρριο, ο Ατρόμητος με τον Απόλλων Δοκιμίου (δυο ομάδες που βρίσκονται στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας), ήρθαν ισόπαλοι με 0-0, με τους φιλοξενούμενους με βάση την πολύ καλή εμφάνιση που έκαναν να δικαιούνταν ακόμα και την νίκη…

Οι κυριότερες φάσεις του αγώνα

8΄Ο Ζαχαράκης σε καλή θέση απέναντι στον Φλωρόπουλο, το σουτ που έκανε έφυγε άουτ

35΄Σέντρα του Ν. Τσακανίκα από τα δεξιά , η κεφαλιά του Κοτρότσου κατέληξε άουτ

44΄Απευθείας εκτέλεση κόρνερ από τον Κορομηλά, η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ

51΄Ο Ν. Τσακανίκας βρέθηκε μόνος απέναντι στον Φλωρόπουλο, σούταρε άουτ

61΄Ο Γλωσόπουλος κάνεο σουτ από καλή θέση , ο Σίμος απομακρύνει την μπάλα

63΄Πάλι ο Γλωσσόπουλος σε πλεονεκτική θέση αλλά ο Σίμος δηλώνει και πάλι παρών

75΄Σέντρα από τον Ν. Τσακανίκα, ο Γιαννακάς δεν πρόλαβε από κοντλα να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

79΄Δοκάρι από τους γηπεδούχους μετά από δυνατό σουτ από τον Παπαποστόλου

84΄ Δυνατό σουτ από τον  Αλεξόπουλο, ο Σίμος απομακρύνει την μπάλα

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Ματσούκας, με βοηθούς του Σούζα και Βασιλόπουλο

Ατρόμητος Αντιρρίου (Περικλής Παπαποστόλου)

Φλωρόπουλος, Παπαποστόλου, Αποστολόπουλος,(61΄Αλεξόπουλος), Πετσίνης, Ηλιόπουλος, Παπακωστόπουλος, Τσίκος (85΄Βίκος), Ζαχαρόπουλος, Ευθυμιόπουλος, Γλωσσόπουλος, Ταμπάκης