Δίχως να αντιμετωπίσει την παραμικρή δυσκολία η ομάδα της Φλόγας <καθάρισε> με 2-0 τον Όμηρο Νεοχωρίου , και πήρε τους τρείς υπερπολύτιμους βαθμούς στην μάχη που δίνει για καλύτερη θέση στην τελική κατάταξη της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Βασίλη Ξανθόπουλου είχε από το ξεκίνημα της αναμέτρησης  την απόλυτη υπεροχή, χάνοντας σπουδαίες ευκαιρίες για περισσότερα γκολ.  Απέναντι σε έναν Όμηρο που ήρθε στο γήπεδο του Αγγελοκάστρου , με στόχο να καταστρέψει παρά να δημιουργήσει ευκαιρίες,  προσπάθησε στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη δέχθηκε δυο γκολ   και φυσιολογικά γνώρισε την ήττα.

Η επιστροφή στις νίκες για την Φλόγα συνδυάστηκε και με καλό ανά διαστήματα ποδόσφαιρο, από τους ποδοσφαιριστές της ομάδας , που δείχνουν σιγά-σιγά να αφομοιώνουν το νέο τρόπο παιχνιδιού που θέλει να τους δείξει ο νέος προπονητής Βασίλης Ξανθόπουλος.

Οι κυριότερες φάσεις του αγώνα

16΄Ο Βασιλογιάννης από αριστερά κάνει την σέντρα, προβολή του Νταλαπέρα η μπάλα άουτ

22΄Σουτ από τον Ντζιμάνη η μπάλα άουτ

27΄ Βασιλογιάννης, Ντζιμάνης, Κόκκαλης αλλάζουν θαυμάσια την μπάλα, σουτ του τελευταίου η μπάλα άουτ

32΄ Δυνατό σουτ από τον Νικολόπουλο, ο Καραγκούνης με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλα

36΄ Σε καλή θέση ο Κόκκαλης  μέσα στην περιοχή του Ομήρου, όμως ο τερματοφύλακας του Ζέρβας προλαβαίνει τον επιθετικό της Φλόγας απομακρύνοντας την μπάλα

39΄Σέντρα από τον Βασιλογιάννη, σουτ  του Κόκκαλη άουτ

44΄Σέντρα από τον Τραγουλιά από τα δεξιά , προβολή του Ντζιμάνη η μπάλα άουτ

48΄ΓΚΟΛ 1-0 Σέντρα του Νταλαπέρα , ο Τσιφοπανόπουλος στην προσπάθεια του να απομακρύνει την μπάλα την στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του

68΄Σουτ από τον Κόκκαλη απομακρύνει ο Ζέρβας

84΄Πέναλτι για τους γηπεδούχους μετά την ανατροπή του Αλεξόπουλου στον Νάκο

85΄  ΓΚΟΛ 2-0 Εύστοχη εκτέλεση από τον Νάκο η μπάλα στα δίχτυα.

89΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Καταπόδη,  διώχνει σε κόρνερ ο Καραγκούνης

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Ματσούκας με βοηθούς τους Κωσταρά και Κολοσιώνη

Φλόγα Παλαιομάνινας (Βασίλης Ξανθόπουλος)

Καραγκούνης, Τραγουλιάς, Αντωνόπουλος, Ζαχαράκης, Σωτηρόπουλος, Καντάνης, Νταλαπέρας(86΄Ξευγένης), Δερβίσης, Κόκκαλης, Ντζιμάνης(75΄Νάκος), Βασιλογιάννης(86΄Χριστόπουλος)