Την πρώτη νίκη στα πλέι-οφ σημείωσε η Φλόγα Παλαιομάνινας  (4-1) απέναντι στο Ατρόμητο Αντιρρίου .

Σήμερα λοιπόν η Φλόγα  μεταμορφώθηκε ως προς το καλύτερο, πήρε την δίκαιη νίκη απέναντι σε ένα Ατρόμητο που δεν μπόρεσε να προβάλει αντίσταση. Στους 10 βαθμούς βρέθηκε η Φλόγα και ελπίζει σε κάτι καλύτερο για την συνέχεια. Χωρίς πόντο παραμένει ο Ατρόμητος Αντιρρίου που με τέτοιες εμφανίσεις όπως στις δυο πρώτες αγωνιστικές, δύσκολα θα κάνει σεφτέ!!!

Στον αγωνιστικό χώρο οι γηπεδούχοι εκμεταλλευτήκαν το γρήγορο γκολ του Νταλαπέρα . Επιχειρούσαν να επιτίθενται τόσο από τα άκρα όσο και από τον άξονα με τους φιλοξενούμενους  να μην μπορούν να αντιδράσουν.  . Πέτυχαν άλλα δυο ακόμη γκολ στην συνέχεια, και φυσικά από το πρώτο ημίχρονο ….καθάρισαν τον αγώνα.

φλογα3

Ο ρυθμός έπεσε αρκετά στο β΄ ημίχρονο , με τους γηπεδούχους να ελέγχουν πάντα το παιχνίδι, αλλά και να κάνουν συντήρηση δυνάμεων για την δύσκολη συνέχεια.

Τα γκολ του αγώνα

10΄1-0 Αντεπίθεση για την Φλόγα , Ξευγένης, και Νταλαπέρας συνδυάζονται υπέροχα, η μπάλα βρίσκεται στην περιοχή του Αντιρρίου, όπου ο Νταλαπέρας με συρτό σουτ ανοίγει το σκορ

31΄2-0  Σέντρα του Νταλαπέρα από τα αριστερά, ο Κόκκαλης με διπλή προσπάθεια πετυχαίνει το δεύτερο γκολ για την ομάδα του

38΄3-0 Ο Νάκος με έξυπνο σουτ έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα στην δεξιά γωνία του Χασαπογιάννη

55΄4-0 Φάση διαρκείας στα καρέ του Αντιρρίου, με τον Ξευγένη να κάνει την σέντρα και τον Δερβίση με κεφαλιά να πετυχαίνει ένα ακόμη γκολ

89΄4-1 Δυνατό σουτ από τον Παπαοστόλου, ο Καραγκούνης απομακρύνει την μπάλα , και ο Πετσίνης από κοντά διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα