Πανό για να στηρίξουν τον Κλέσιο, ο οποίος έχασε τον πατέρα του, σήκωσαν οι παίκτες του Παναιτωλικού.

5′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ελαμπντελαουί προσπαθεί να κόψει τον Φερέιρα και άθελά του βγάζει πάσα για τον Πάουλο, ο οποίος από εξαιρετική θέση πλασάρει λίγο άουτ.

ΓΚΟΛ 0-1 Ο Ερνάνι βγάζει ωραία σέντρα, Φορτούνης και Πουλίδο πηδούν μόνοι τους και τελικά ο πρώτος είναι αυτός που με κεφαλιά σκοράρει.

11′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Αυτό εκτελείται και ο Καπίνο μπλοκάρει.

14′: Αντεπίθεση για τον Ολυμπιακό, κόβεται η πάσα του Πουλίδο την τελευταία στιγμή.

17′: Μπαίνει στην περιοχή ο Φερέιρα, κάνει παράλληλο γύρισμα και ο Ντα Κόστα διώχνει.

21′: Κίτρινη στον Ερνάνι.

25′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Μπαίνει στην περιοχή από δεξιά ο Ουάρντα, κάνει διαγώνιο σουτ και η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω.

30΄ ΓΚΟΛ 0-2 Ο Ερνάνι εκτελεί κόρνερ, ο Ντα Κόστα πηδά πολύ ψηλά και σκοράρει νικώντας τον Χαντάκια.

45’+1: Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Το εκτελεί ο Φορτούνης με πολλά φάλτσα και ο Κυριακίδης αποκρούει με δυσκολία.

45’+1: ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης εκτελεί ξανά απευθείας κόρνερ, ο Κυριακίδης διώχνει με μεγάλη δυσκολία και από κοντά ο Ντα Κόστα σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

45’+2: Απευθείας φάουλ από τον Φορτούνη, νέα καλή επέμβαση του Κυριακίδη.

Β΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46′: Βασιλείου αντί Πάουλο για τον Παναιτωλικό.

50′: Μακρινό και εντελώς άστοχο σουτ από τον Ζντιέλαρ.

50′: Δυνατό σουτ από τον Κασάμι, δεν βρίσκει στόχο.

52′: Έχει χώρο ο Μάκος, κακό το σουτ του.

55′: Ο Μουνιός κάνει καλό σουτ εκτός περιοχής και ο Καπίνο παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

57′: Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι γηπεδούχοι, αλλά η φάση σταματά για οφσάιντ του Βασιλείου.

57΄ ΓΚΟΛ 0-3 Σεμπά

Ο Σεμπά μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει το πλασέ και διαμορφώνει το 0-3.

60′: Εκτελεί φάουλ ο Φορτούνης, ο Ζντιέλαρ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

67΄ Δεύτερη αλλαγή για Παναιτωλικό. Ο Κάπελ στην θέση του Ρουμπουλάκου

67΄Ο Πάρντο στην θέση του Ερνάνι

69΄ ΓΚΟΛ 0-4  Ο Φορτούνης με εξαιρετική πάσα ξεκλειδώνει την άμυνα του Παναιτωλικού, ο Σεμπά γυρνά και από τη μικρή περιοχή σκοράρει ο Πουλίδο.

75′: Κίτρινη στον Ντα Κόστα.

77΄ Τρίτη αλλαγή για Παναιτωλικό. Παπουτσογιαννόπουλος αντί Παπάζογλου

77′: Φουστέρ αντί Σεμπά για τον Ολυμπιακό.

78′: Μπουχαλάκης αντί Κασάμι για τον Ολυμπιακό.

80′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Ο Ουάρντα το εκτελεί πλασαριστά, ο Φερέιρα βγάζει τη σέντρα και με δυσκολία η μπάλα απομακρύνεται.

84′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Ο Ουάρντα το εκτελεί, ο Κούσας παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

85′: Ο Βασιλείου σκοράρει, αλλά σηκώνεται το σημαιάκι για οφσάιντ. Έντονες διαμαρτυρίες, ίσως και να καλυπτόταν. Δεν βοήθησε το ένα και μοναδικό ριπλέι που έδειξε το συνδρομητικό.

86΄ ΓΚΟΛ 0-5 Πάρντο

Ο Φορτούνης από αριστερά εντός περιοχής βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Πάρντο με κεφαλιά σκοράρει.

87΄ΓΚΟΛ 1-5 Ουάρντα

Ο Ουάρντα μπαίνει στην περιοχή από μέσα αριστερά και με εντυπωσιακό σουτ στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία του Καπίνο, Βρήκε και λίγο στο κεφάλι του Ντα Κόστα

90΄ΓΚΟΛ 2-5   Ο Κάπελ κάνει ατομική προσπάθεια, μπαίνει στην περιοχή, κερδίζει τις κόντρες και με σουτ από κοντά κάνει το 2-5.

90’+2: Ο Κάπελ κάνει σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα άουτ.

Συνθέσεις – Διαιτητές

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Κυριακίδης, Κουτρουμάνος, Κούσας, Χαντάκιας, Ρουμπουλάκου, Μάκος, Παπάζογλου, Πάουλο, Φερέιρα, Ουάρντα, Μουνιός.
Αναπ: Κριστιάνο, Κόρσιενς, Ρουσκουγιέδα, Κάπελ, Παπουτσογιαννόπουλος, Βασιλείου, Βασιλούδης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Καπίνο, Ελαμπντελαουί, Ντα Κόστα, Σιόβας, Μαζουακού, Ζντιέλαρ, Κασάμι, Φορτούνης, Ερνάνι, Σεμπά, Πουλίδο.
Αναπ: Ρομπέρτο, Μποτία, Μπουχαλάκης, Φουστέρ, Τσιμίκας, Πάρντο, Ιντέγε.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Πετρόπουλος (Αρκαδίας) 4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)