Ανακοινώθηκε από τη Super League το πρόγραμμα για τα πρωταθλήματα Κ17 και K20 με τις ημερομηνίες, τις ώρες και τα γήπεδα διεξαγωγής των αγώνων.
Οι αγώνες θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 22-23 Απριλίου 2016.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων των υποδομών της Super League:
Κ20
16η Αγωνιστική (Eξ αναβολής)
ΑΓΩΝΑΣ | ΓΗΠΕΔΟ | ΗΜ/ΝΙΑ | ΩΡΑ |
---|---|---|---|
SKODA ΞΑΝΘΗ-Π.Α.Ο.Κ. | ΑΘΛ.ΚΕΝ.ΠΗΓΑΔΙΩΝ | 22 Απρ 2016 | 14:30 |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ.-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ | Β.ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠ. | 23 Απρ 2016 | 10:30 |
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-A.E.K. | ΜΑΛΕΜΕ | 23 Απρ 2016 | 11:30 |
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ | ΕΓΚ.ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ | 23 Απρ 2016 | 12:00 |
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ | Γ.ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ | 23 Απρ 2016 | 13:00 |
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΓΛΥΦΑΔΑΣ | 24 Απρ 2016 | 11:00 |
ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ | ΓΗΠ.ΗΡΑΚΛΗ ΜΙΚΡΑ | 07 Μαΐ 2016 | 10:00 |
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΒΕΡΟΙΑ | … | – | – |
Ο αγώνας “ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΒΕΡΟΙΑ” αναβάλλεται και θα ορισθεί εκ νέου από τη Διοργανώτρια Αρχή. |
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Κ20.
ΟΜΑΔΑ | ΑΓ. | ΒΑΘΜ. | ΝΙΚ. | ΙΣ. | ΗΤΤ. | Γ.Υ. | Γ.Κ | +/- | |
1 | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | 26 | 74 | 24 | 2 | 0 | 86 | 10 | 76 |
2 | ΠΑΟΚ | 28 | 65 | 21 | 2 | 5 | 65 | 34 | 31 |
3 | ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ | 29 | 54 | 16 | 6 | 7 | 40 | 18 | 22 |
4 | ΑΕΚ | 28 | 49 | 15 | 4 | 9 | 51 | 27 | 24 |
5 | ΞΑΝΘΗ | 28 | 49 | 13 | 10 | 5 | 43 | 36 | 7 |
6 | ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ | 29 | 45 | 13 | 6 | 10 | 33 | 23 | 10 |
7 | ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ | 29 | 45 | 12 | 9 | 8 | 46 | 41 | 5 |
8 | ΗΡΑΚΛΗΣ | 27 | 40 | 12 | 4 | 11 | 37 | 39 | -2 |
9 | ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | 29 | 40 | 12 | 4 | 13 | 42 | 48 | -6 |
10 | ΒΕΡΟΙΑ | 29 | 35 | 10 | 5 | 14 | 35 | 49 | -14 |
11 | ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ | 28 | 34 | 9 | 7 | 12 | 26 | 53 | -27 |
12 | ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ. | 29 | 33 | 9 | 6 | 14 | 37 | 44 | -7 |
13 | ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ | 27 | 21 | 5 | 6 | 16 | 20 | 32 | -12 |
14 | ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ | 27 | 19 | 5 | 4 | 18 | 36 | 63 | -27 |
15 | ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ | 29 | 15 | 3 | 6 | 20 | 22 | 67 | -45 |
16 | ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ | 28 | 13 | 2 | 7 | 19 | 20 | 55 | -35 |
Κ17
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
9η Αγωνιστική-3ος Γύρος
ΑΓΩΝΑΣ | ΓΗΠΕΔΟ | ΗΜ/ΝΙΑ | ΩΡΑ |
---|---|---|---|
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΓΛΥΦΑΔΑΣ | 23 Απρ 2016 | 11:30 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ. | ΗΦΑΙΣΤΟΥ | 24 Απρ 2016 | 13:00 |
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΕΓΚ.ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ | 24 Απρ 2016 | 13:00 |
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ | … | – | – |
ΡΕΠΟ: Α.Ε.Κ. Ο αγώνας “Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ” αναβάλλεται σε συνέχεια αποδοχής αιτήματος. |
Βαθμολογία Όμιλος A’ | |||
# | ΟΜΑΔΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘ. |
---|---|---|---|
1 | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | 23 | 53 |
2 | ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ | 23 | 43 |
3 | ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | 23 | 39 |
4 | A.E.K. | 24 | 39 |
5 | ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ. | 23 | 39 |
6 | ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ | 23 | 34 |
7 | ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ | 23 | 23 |
8 | ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ | 23 | 19 |
9 | ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ | 23 | 4 |
Κ17
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
7η Αγωνιστική-4ος Γύρος
ΑΓΩΝΑΣ | ΓΗΠΕΔΟ | ΗΜ/ΝΙΑ | ΩΡΑ |
---|---|---|---|
Π.Α.Ο.Κ.-ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ | ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ | 23 Απρ 2016 | 11:00 |
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-SKODA ΞΑΝΘΗ | ΔΗΜ.ΜΙΣΧΟΥ | 23 Απρ 2016 | 11:00 |
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ | ΕΓΚ.ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ | 23 Απρ 2016 | 13:00 |
ΡΕΠΟ: ΒΕΡΟΙΑ |
Βαθμολογία Όμιλος B’ | |||
# | ΟΜΑΔΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘ. |
---|---|---|---|
1 | Π.Α.Ο.Κ. | 23 | 61 |
2 | SKODA ΞΑΝΘΗ | 23 | 39 |
3 | ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ | 23 | 39 |
4 | ΒΕΡΟΙΑ | 24 | 26 |
5 | ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ | 23 | 26 |
6 | ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ | 22 | 19 |
7 | ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ | 22 | 14 |