Με το δεξί ξεκίνησε της αγωνιστικές υποχρεώσεις του στα πλέι-οφ ανόδου στην Γ΄εθνική ο Ναυπακτιακός. Η ομάδα του Δημήτρη Θεοδοσίου νίκησε εκτός έδρας τον Αστέρας Ιτέας με 2-0. Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν στο 30΄ με πέναλτι ο Θεοχάρης. Το πέναλτι κέρδισε ο Πιστιόλης , όταν ανατράπηκε από  τον τερματοφύλακα της Ιτέας Αλεξανδρή. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα από τον Μιχαλόπουλο.

Αξίζει να αναφερθεί ότι οι φιλοξενούμενοι αγωνίσθηκαν στο Β΄ημίχρονο με 10 πάιχτες λόγο αποβολής του Δημητρακόπουλου από τον ρέφερι Μανούρα. Μάλιστα οι υπεύθυνοι του Ναυπακτιακού έχουν  πολλά παράπονα  από την διαιτησία του Χρήστου Μανούρα από τον σύνδεσμο Τρικάλων.