Ισόπαλος  με 2-2 τελείωσε ο φιλικός αγώνας του  Αστέρα Τρίπολης με τον Παναιτωλικό που έγινε στην Τρίπολη το Σάββατο.

Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε στο 21′ με πέναλτι του Ουάρντα, το οποίο κέρδισε ο ίδιος από τον Σεφί.

Το δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας καταφέρνει να ανατρέψει το σκορ, αλλά όχι και να κρατήσει τη νίκη. Στο 52′ ο Ιωαννίδης ισοφάρισε από ασίστ του Στανισάβλιεβιτς.   Στο 74′ ο Καλτσάς με  σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία.

Στο 82′ ο Παναιτωλικός ισοφάρισε με τον  Φερέιρα ο οποίος έκανε το μακρινό σουτ, ο Ντοναρούμα βρήκε την μπάλα, αλλά όχι τόσο ώστε να την διώξει κι έτσι εκείνη κατέληξε στα δίχτυα. Στις καθυστερήσεις ο Ουάρντα είχε σουτ στο δοκάρι για τον Παναιτωλικό.

Αστέρας Τρίπολης : Κοτσίσκι (62’ Ντοναρούμα), Ιγκόρ (76’ Μπέρτος), Σεφίλ, Κουρμπέλης, Γιαννούλης (83’ Νάτσης), Δημούτσος (76’ Κώτσιρας), Στανισάβλιεβιτς (62’ Καλτσάς), Φερνάντες (62’ Τσιλιανίδης), Τσάβες (62’ Τσουκαλάς), Μάσα (76’ Τσιώλης), Ιωαννίδης (62’ Γκοντό).

Παναιτωλικός : Κυριακίδης, Κούσας, Χαντάκιας (68’ Φερέιρα), Μύγας, Τσοκάνης (81’ Ρόσα), Παπάζογλου, Μάκος, Πάουλο (88’ Μαλής), Μουνιός (57’ Ρότσα), Ουάρντα, Μαρκόβσκι (59’ Τομανέ).