Μετά από ένα καλό παιχνίδι που είχε αρκετές φάσεις και γκολ , και  έγινε στο γήπεδο της Γραμματικούς , ο Απόλλων Δοκιμίου πέτυχε την πρώτη του φιλική νίκη επί του τοπικού Αχιλλέα με 5-2.

Ο Αχιλλέας προηγήθηκε στο 13΄με τον Κουζέλη Κ. Ο Απόλλων ισοφάρισε στο 38΄με τον Τζωρτζόπουλο. Στο 55΄ο Κοτρότσος έκανε το 1-2, και στο 70΄ο Αρκουμάνης με πέναλτι το 1-3. Ο Αχιλλέας μείωσε στο 78΄, με τον Δ. Κουζέλη, αλλά ο Θύμιος Αρκουμάνης με άλλα δυο προσωπικά του γκολ στο 80΄και στο 84΄διαμόρφωσε το τελικό 2-5.

Αξίζει να αναφερθεί ότι οι δυο ομάδες είχαν και από ένα δοκάρι . Στο 35΄ο Αθανασίου Ν., για τον Απόλλων και στο 79΄ο Κουζέλης Δ, για τους γηπεδούχους.

Αχιλλέας Γραμματικούς  (Μπανάκας Σ.)

Κρέτσης, Κολοκούρας Β., Κολοκούρας Δ., Μπανάκας Σ., Γούλας, Κουζέλης Χρ., Κουζέλης Κ., Κουβέλης Δ., Τσούκαλης, Γεραφέτης

Στο β΄ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι Θεοδωρόπουλος, Αλέρτος, Κούστας, Παπαιωάννου, Σταμούλης, Νικολόπουλος

Απόλλων Δοκιμίου (Θεόδωρος Λαυράνος)

Δημητρίου, Γαρούφης, Τζωρτζόπουλος, Δάρλας, Κοτρότσος, Νταλαγιώργος, Ζαχαράκης, Αθανασίου Ν., Καρτσακλής Αθ, Τσακανίκας Γ., Κορομηλάς Φ.,

Στο β΄ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι Χατζάρας , Αρκουμάνης, Σταύρου, Πιτλιγκερ, Νταλάκας, Κοντούλης, Κουτσομπίνας, Σαμαράς