Την ήττα με 2-1 γνώρισε στην Ματαράγκα, από τον γηπεδούχο Αράκυνθο ο Απόλλων Δοκιμίου.

Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι με πολλές φάσεις εκατέρωθεν. Και οι δυο προπονητές δοκίμασαν συστήματα και ποδοσφαιριστές.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 50΄με τον Μακραδήμα. Στο 60΄ισοφάρισε για τον Απόλλωνα ο Γ. Τσακανίκας. Δυο λεπτά αργότερα ο Αρκουμάνης κέρδισε πέναλτι, αλλά ο εκτελεστής Φ. Κορομηλάς ήταν άστοχος.

Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 70΄από τον Μητσόπουλο.

Αράκυνθος Ματαράγκας (Τάσος Σπαής)

Γκρέκας, Μακραδήμας, Μπούκαρης Χ., Μπούκαρης Καρ., Μπανάκας Ν., Χήρας, Καλτσής, Μητσόπουλος, Βδουκάκης, Παπαδοπουλος, Κατσούλας

Στο Β΄ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι Γεωργίου, Μπανάκας, Σιορίκης, Αλεξανδρής, Κορομπίλης, Βασιλείου, Κουτσούμπας, Μπεκάι, Ηγούμενος, Τραγουλιάς

Απόλλων Δοκιμίου (Θεόδωρος Λαυράνος)

Θεοδωρακόπουλος, Τσακανίκας Γ., Τζωρτζόπουλος, Γαρούφης, Δαλαγιώργος, Κορομηλάς Φ., Κοτρότσος, Αρκουμάνης, Ζαχαράκης, Σταύρου, Πίτλιγκερ.

Στο β΄ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι Δημητρίου, Αθανασίου Α., Αθανασίου Δ., Κοντούλης.