Την ήττα με 4-2 γνώρισε ο Απόλλων Δοκιμίου στην Παραβόλα από την γηπεδούχο Θύελλα, και αποκλείστηκε από την επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΑ.

Ήταν ένα ανοιχτό παιχνίδι με πολλές φάσεις , και γκολ , με τους γηπεδούχους τελικά να παίρνουν την πρόκριση.

Ο Απόλλων Δοκιμίου προηγήθηκε με το ξεκίνημα της αναμέτρησης με σκόρερ τον Κοτρότσο. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν ισοφάρισαν με τον Ζιώγα, και πήραν το προβάδισμα με σκόρερ τον Ρεπανίδα. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε ισόπαλο με 2-2 , με γκολ του Ζαχαράκη για τον Απόλλωνα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι με 2 γκολ από τους Ρεπανίδα και Σταμάτη πήραν την νίκη και συνάμα την πρόκριση.

Ο προπονητής του Απόλλωνα Θόδωρος Λαυράνος χρησιμοποίησε τους εξής ποδοσφαιριστές:

Θεοδωρακόπουλος, Τσακανίκας, Τζωρτζόπουλος, Γαρούφης, Δαλαγιώργος , Κοτρότσος, Καρτσακλής , Κορομηλάς, Αρκουμάνης  Ζαχαράκης, Γιαννακάς

Στο Β΄ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι Σταύρου , Πίτλιγκερ, και Αθανασίου.