Κ 15 : Το πρόγραμμα του Παναιτωλικού

Για τέταρτη συνεχόμενη αγωνιστική περίοδο διεξάγεται το Πρωτάθλημα Κ15 με τη συμμετοχή 13 ομάδων από τις 16 που απαρτίζουν την κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση της χώρας μας, καθώς η συμμετοχή παραμένει προαιρετική.

Οι 13 ομάδες οι οποίες θα λάβουν μέρος στο πρωτάθλημα, έχουν κατανεμηθεί σε δύο ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια.

Στον Α’ Όμιλο (Νότιος) θα βρεθούν αντιμέτωπες 6 ομάδες, οι: Ολυμπιακός, Ατρόμητος, Παναθηναϊκός, ΑΕΚ, Αστέρας Τρίπολης και Πλατανιάς.

Στον Β’ όμιλο (Βόρειος) θα αναμετρηθούν 7 ομάδες, οι: ΠΑΟΚ, Ξάνθη, ΠΑΣ Γιάννινα, Παναιτωλικός, Ηρακλής, Βέροια και ΑΕΛ.

Δεν δήλωσαν συμμετοχή η Κέρκυρα, ο Λεβαδειακός και ο Πανιώνιος για οικονομικούς λόγους, καθώς η συμμετοχή στο πρωτάθλημα Κ15 παραμένει προαιρετική.

Στον Α’ όμιλο θα διεξαχθούν 4 γύροι (των 5 αγωνιστικών έκαστος), δηλαδή 20 αγωνιστικές, και στον Β’ όμιλο 3 γύροι (των 7 αγωνιστικών έκαστος), ήτοι 21 αγωνιστικές.

Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος Κ15 ορίζεται σε δύο χρονικές περιόδους διάρκειας 40 λεπτών η κάθε μία (80 λεπτά στο σύνολο).

Στους αγώνες του Πρωταθλήματος, δικαίωμα συμμετοχής έχουν ποδοσφαιριστές έως 15 χρονών, δηλαδή γεννηθέντες από 01/01/2002 και έπειτα.

Συνολικά, είναι υποχρεωτική η αναγραφή στη 18άδα κάθε ομάδας, σε όλους τους αγώνες για το Πρωτάθλημα Κ15, τουλάχιστον δεκατριών (13) ποδοσφαιριστών που έχουν δικαίωμα συμμετοχής στις ελληνικές εθνικές ομάδες ή έχουν την ελληνική ιθαγένεια (ελληνική ταυτότητα ή διαβατήριο)

Το Πρωτάθλημα αρχίζει το Σάββατο 8 Οκτωβρίου και θα ολοκληρωθεί με την διεξαγωγή του τελικού,στον οποίο θ’ αγωνιστεί ο πρώτος του Α’ ομίλου με τον πρώτο του Β’ ομίλου.

Δείτε όλο το πρόγραμμα του πρωταθλήματος, του Β΄Ομίλου που συμμετέχει ο Παναιτωλικός

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1η (8-9/10)  (3-4/12) 15η (11-12/2)
Α.Ε.Λ.-Α.Ο. ΞΑΝΘΗ

ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ-Π.Α.Ο.Κ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΡΕΠΟ: ΒΕΡΟΙΑ

 (15-16/10)  (10-11/12) 16η (25-26/2)
ΒΕΡΟΙΑ-ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ

Π.Α.Ο.Κ.-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Α.Ε.Λ.

ΡΕΠΟ: Α.Ο. ΞΑΝΘΗ

 (22-23/10) 10η (17-18/12) 17η (4-5/3)
Α.Ε.Λ.-Π.Α.Ο.Κ.

Α.Ο. ΞΑΝΘΗ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΒΕΡΟΙΑ

ΡΕΠΟ: Α.Ε.Π. ΗΡΑΚΛΗΣ

 (29-30/10) 11η (14-15/1) 18η (11-12/3)
Α.Ε.Λ.-ΒΕΡΟΙΑ Α.Ο.

ΞΑΝΘΗ-Π.Α.Ο.Κ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΡΕΠΟ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

 (5-6/11) 12η (21-22/1) 19η (18-19/3)
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ-Α.Ε.Λ.

ΒΕΡΟΙΑ-Α.Ο. ΞΑΝΘΗ

Π.Α.Ο.Κ.-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΡΕΠΟ: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

 (19-20/11) 13η (28-29/1) 20η (25-26/3)
Α.Ε.Λ.-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Α.Ο. ΞΑΝΘΗ-ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΒΕΡΟΙΑ

ΡΕΠΟ: Π.Α.Ο.Κ.

 (26-27/11) 14η (4-5/2) 21η (1-2/4)
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΒΕΡΟΙΑ-Π.Α.Ο.Κ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-Α.Ο. ΞΑΝΘΗ

ΡΕΠΟ: Α.Ε.Λ.