Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Αμβρακικός Λουτρού και Φλόγα Παλαιομάνινας, μετά από ένα μέτριο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Λουτρού και αναδείχτηκαν ισόπαλες με 1-1.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά τον πρώτο ημίχρονο και δημιούργησαν και έχασαν ευκαιρίες για γκολ με τους Παγώνη και Μερσιώτη.

Στην επανάληψη η Φλόγα ισορρόπησε το παιχνίδι, προηγήθηκε με κεφαλιά του Νάκου, αλλά στο τέλος δεν κατόρθωσε να φύγει με τους τρείς βαθμούς από το Λουτρό..

Τα γκολ του αγώνα

65΄ΓΚΟΛ 0-1 Εκτέλεση φάουλ από τον Καρύμπα, και ο Νάκος με κεφαλιά ανοίγει το σκορ για την Φλόγα

75΄1-1 Πέναλτι για τους γηπεδούχους μετά από χέρι του Γκουτσέλη μέσα στην περιοχή της Φλόγας. Εκτελεστής ο Γόγα που διαμορφώνει και το τελικό αποτέλεσμα.