Σε αναμέτρηση των ομάδων που βρίσκονταν στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας η Αναγέννηση Θέρμου   νίκησε με 3-0 τον Απόλλωνα Δοκιμίου.

Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο,  οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στην επανάληψη  έχοντας σε εξαιρετική «ημέρα»  τον Παναγιώτη Γιαννοκώστα, ο οποίος πέτυχε δυο γκολ και δημιούργησε ένα ακόμη.

Τα γκολ του αγώνα

67΄ 1-0 Σέντρα του Σπυριλιώτη από τα δεξιά και ο Γιαννοκώστας με κεφαλιά ανοίγει το σκορ για την ομάδα του

69΄2-0 Κάθετη μπαλιά από τον Κιτούγια, ο Γιαννοκώστας με πλασέ πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα.

92΄Μετά από θαυμάσια μπαλιά του Παναγιώτη Γιαννοκώστα ο Ευθυμίου με σουτ διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

• Αξίζει να αναφερθεί ότι ο Απόλλωνας τελείωσε τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές, λόγω αποβολής του Ι. Τσακανίκα με δεύτερη κίτρινη κάρτα (κόκκινη), στο 81΄.