Κυριακίδης, Κλέσιο, Κούσας, Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Πάουλο, Μάκος, Φερέιρα, Τομανέ, Ουάρντα, Μαρκόφσκι.
Αναπ: Κριστιάνο, Κουτρομάνος, Μουνιός, Ρότσα, Λεντέσμα, Χαντάκιας, Καμαβουάκα
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
Περιστερίδης, Μπέριος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Μπουκουβάλας, Ναδάλες, Γαρουφαλιάς, Κοζορώνης, Γιάκος, Ζάιρο, Κόντε.
Αναπ: Πασχαλάκης, Δώνης, Καρανίκας, Κούτρης, Βιδάλ, Σκόνδρας, Μαμπουλού
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Φωτιάδης (Σερρών) Βοηθοί: Καλφόγλου (Θεσπρωτίας), Γκαβέρας (Αχαΐας) 4ος: Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό

3′: Δεν συνεννοούνται Ροντρίγκες και Κυριακίδης, ο Ζάιρο πάει να μπει στη φάση, αλλά ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού τον σταματά με τα πόδια

6′: Ο Ουάρντα κάνει αδύναμη κεφαλιά και ο Περιστερίδης μπλοκάρει την μπάλα.

7′: Ο Γιάκος κάνει σουτ από μέσα δεξιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

12′: Κίτρινη στον Ροντρίγκες.

13′: Σουτ του Γαρουφαλιά από το ημικύκλιο, πολύ ψηλά η μπάλα.

17′: Βρίσκει λίγο χώρο, σουτάρει και αστοχεί ο Πάουλο.

20′: Κοντρολάρει ο Μαρκόφσκι, κάνει και το σουτ και κερδίζει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

24′: Ο Κλέσιο δοκιμάζει το πόδι του, ο Περιστερίδης χάνει την μπάλα και ο Μαρκόφσκι από κοντά δεν σημαδεύει σωστά. Ο Σέρβος, πάντως, υποδείχτηκε ούτως ή άλλως σε θέση οφσάιντ.

29′: Μακρινό σουτ από τον Κλέσιο, εύκολα ο Περιστερίδης.

30′: Κούτρης αντί Ναδάλες για τον ΠΑΣ.

32′: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Γιάκου, φοβερή και η επέμβαση του Κυριακίδη. Στη συνέχεια ο Μπέριος σκοράρει και υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Λάθος η απόφαση, κακώς ακυρώνεται το γκολ! Ακάλυπτος ήταν ο Κόντε.

43΄ΓΚΟΛ 1-0 Ο Φερέιρα κάνει μακρινό σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Μπέριο, αλλάζει πορεία και καταλήγει αρχικά στο αριστερό δοκάρι του Περιστερίδη και στη συνέχεια στα δίχτυα.

Β΄ημίχρονο

53′: Ο Μπουκουβάλας βγάζει τη σέντρα και ο αμαρκάριστος Κόντε χάνει το κοντρόλ.

55′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Βγαίνει η σέντρα από δεξιά, ο Μαρκόφσκι πιάνει γυριστό από το σημείο του πέναλτι και αστοχεί.

57′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Ο Φερέιρα το εκτελεί, ο Τομανέ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

59′: Μαμπουλού αντί Γιάκου για τον ΠΑΣ.

69΄ΓΚΟΛ 1-1  Ο Κοζορώνης εκτελεί κόρνερ, η μπάλα έρχεται ξανά σε εκείνον, βγάζει σέντρα στο πρώτο δοκάρι και ο Μαμπουλού με καρφωτή κεφαλιά από τη μικρή περιοχή εκτελεί τον Κυριακίδη.

75′: Καμαβουάκα αντί Φερέιρα για Λεντέσμα αντί Ροντρίγκες για τον Παναιτωλικό.

75′: Ο Τζημόπουλος σκοράρει, αλλά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ του Μπέριου.

78′: Κίτρινη στον Γαρουφαλιά.

80′: Εξαιρετική κάθετη στον Κόντε, αλλά εκείνος κάνει πολύ κακό κοντρόλ και δίνει το δικαίωμα στον Κυριακίδη να μπλοκάρει την μπάλα.

80΄ΓΚΟΛ 1-2 Τρομερή κάθετη του Γαρουφαλιά στον Μαμπουλού, εκείνος φεύγει ανενόχλητος στην πλάτη της άμυνας, περνά και τον Κυριακίδη και κάνει το 1-2.

83′: Κίτρινη στον Λεντέσμα.

84′: Μουνιός αντί Ουάρντα για τον Παναιτωλικό.

89′: Σκόνδρας αντί Γαρουφαλιά για τον ΠΑΣ.

90′: Κίτρινη στον Ζάιρο.

90’+3: Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Κόντε μπαίνει στην περιοχή, δεν δίνει στον Ζάιρο που είναι δίπλα του, τελειώνει μόνος του τη φάση και σημαδεύει τον Κυριακίδη.

Τέλος του αγώνα Παναιτωλικός -ΠΑΣ Γιάννινα 1-2