Καλησπέρα σας, μαζί θα δούμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναιτωλικός – ΑΕΛ για τη 10ή αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, που αρχίζει στις 15.00 της Κυριακής (6/11).

Κυριακίδης, Κλέσιο, Κούσας, Μιγκέλ Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Μάρκος Πάουλο, Μάκος – Οσμάν Φερέιρα, Εμμανουέλ Λεντέσμα, Ουάρντα, Τομανέ.
Αναπ: Κριστιάνο, Κουτρομάνος, Μουνιός, Ρόσα, Μαρκόβσκι, Καμαβουακά, Χαντάκιας
Ξενοδόχοφ, Ρέντζας, Γιοβάνοβιτς, Φάρκας, Ποτουρίδης, Κόντορ, Ναβάρο, Φατιόν, Αβραάμ, Νίκο Βαρέλα, Ναζλίδης.
Αναπ: Καβουσάκης, Μονιάκης, Κουτσιανικούλης, Μαρουκάκης, Γκόλιας, Λαμπρόπουλος, Ντέλετιτς
Οι διαιτητές:
Ρέφερι: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) Βοηθοί: Πετρόπουλος, Βεργέτης (Αρκαδίας) 4ος: Κουτσιαύτης (Άρτας)
Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό

4′: Ο Ναζλίδης θα εκτελέσει φάουλ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής για την ΑΕΛ., η μπάλα ελάχιστα αουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι

7′: Ο Γιοβάνοβιτς πήγε δυνατά σε μία διεκδίκηση της μπάλας με τον Τομανέ. Όλα καλά για τον Πορτογάλο.

8′: Αυτή τη φορά πήγε ο Μάρκος Πάουλο άτσαλα πάνω στον Αβραάμ. Προς στιγμήν σφάδαζε ο Κύπριος από τον πόνο, αλλά συνεχίζει.

Αρκετά νευρικές δείχνουν οι δύο ομάδες στο ξεκίνημα.

12′: Εκτέλεση φάουλ του Οσμάν Φερέιρα προς τον Μιγκέλ Ροντρίγκες ο οποίος δεν προλαβαίνει να μπει στην τροχιά της μπάλας.

17′: Ο Κλέσιο ανεβαίνει από την άμυνα και σουτάρει με το αριστερό, άουτ.

21′: Σουτ του Τομανέ κοντράρεται στους αμυντικούς των φιλοξενούμενων και καταλήγει σε κόρνερ.

22′: Ο Φερέιρα εκτελεί και ο Τομανέ αστοχεί με κεφαλιά.

28′: Σουτ από τον Πάουλο μαζεύει ο Ξενοδόχοφ εύκολα.

31΄Ο Φερέιρα εκτέλεσε το κόρνερ και έγινε ξανά κάτοχος της μπάλας σουτάροντας άουτ

33′: Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν για επικίνδυνο μαρκάρισμα πάνω στον Ουάρντα.

34′: Κίτρινη κάρτα στον Ουάρντα για άτσαλο μαρκάρισμα.

38′: Φοβερό μακρινό σουτ του Ουάρντα στη “ρίζα” του δεξιού δοκαριού!

41΄ΓΚΟΛ 1-0 41′: Ο Ουάρντα σουτάρει από πολύ πλάγια και αριστερά με τον Γιοβάνοβιτς να βρίσκει τη μπάλα που κατέληξε στα δίχτυα.

43′: Εκτέλεση φάουλ του Φερέιρα με γροθιές διώχνει ο Ξενοδόχοφ.

45’+1′: Ο Λεντέσμα θα εκτελέσει κόρνερ από αριστερά, έδιωξε ο Γιοβάνοβιτς.

Β΄Ημίχρονο

46΄Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μαρουκάκης αντικαθιστά τον Ναβάρο.

53′: Σουτ του Λεντέσμα, άουτ.

54΄ ΓΚΟΛ 1-1 Ο Αβραάμ άνοιξε έξοχα για τον Μαρουκάκη που “έκοψε” στο πέναλτι για τον Ναζλίδη που ισοφαρίζει σε 1-1!

57′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κουτρομάνος αντικαθιστά τον Λεντέσμα.

59′: Σουτ του Αβραάμ, άουτ.

63′: Κίτρινη κάρτα στον Κουτρομάνο

69′: Ο Μαρκόβσκι αντικαθιστά τον Ουάρντα.

70′: Κίτρινη κάρτα στον Γιοβάνοβιτς.

71′: Εκτέλεση φάουλ του Φερέιρα από αριστερά με τον Τομανέ να στέλνει τη μπάλα με κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι!

74′: Σουτ του Κλέσιο, δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ξενοδόχοφ!

80′: Γύρισμα του Αβραάμ είναι δυνατό και καταλήγει άουτ!

81′: Ο Κουτσιανικούλης αντικαθιστά τον Αβραάμ.

84′: Ο Ρόσα αντικαθιστά τον Φερέιρα.

85΄ ΓΚΟΛ 2-1 Ο Κλέσιο σεντράρει από αριστερά και ο Μαρκόβσκι προλαβαίνει τον Ρέντζα και κάνει το 2-1 με δυνατή κεφαλιά!

87′: Ο Ντέλετιτς αντικαθιστά τον Φατιόν.

88′: Σουτ του Μαρουκάκη, διώχνει ο Κυριακίδης!

90’+1′ Κίτρινη στον Κουτσιανικούλη

90΄+2 Φοβερή κίνηση του Κλέσιο ανάμεσα σε Γιοβάνοβιτς και Φάρκας, περνάει άουτ!