Η Διαφορά δυναμικότητας ήταν ολοφάνερη στην συνάντηση του Ηρακλή Αστακού με την Φλόγα. Και τελικά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το εισιτήριο για την επόμενη φάση του κυπέλλου, κερδίζοντας τον αντίπαλό τους με 2-0.

Η Φλόγα επέβαλε από την αρχή τον ρυθμό της , πλην όμως στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφερε να μετατρέψει την ανωτερότητά της σε ουσία, καθώς χάθηκαν κάποιες ευκαιρίες για γκολ. Στην επανάληψη όμως οι φιλοξενούμενοι κατόρθωσαν να βρούν στόχο, πετυχαίνοντας δυο γκολ, και συνάμα να πανηγυρίσουν την πρόκριση

Τα γκολ του αγώνα

67΄0-1 Ατομική προσπάθεια και σουτ έξω από την περιοχή από τον Νάκο, η μπάλα στο «Γάμα» της εστίας του Ρήγαλου

85΄0-2 Μετά από σέντρα του Χριστόπουλου ο Ξευγένης με σουτ διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του