Με γκολ, του Σταματελόπουλου στο 23΄ο ΑΟ Ρηγανά πέτυχε μεγάλη νίκη απέναντι στην πρωτοπόρο στην βαθμολογία Θύελλα Αγίου Ανδρέα.

Η εμφάνιση των γηπεδούχων ήταν πολύ καλή στο πρώτο ημίχρονο. Δεν φοβήθηκε τον αντίπαλο , προσπάθησε να παίξει ποδόσφαιρο και τα κατάφερε. Δημιούργησε και έχασε ευκαιρίες , πέτυχε γκολ απέναντι σε μια ομάδα που έκανε το χειρότερο  πρώτο ημίχρονο από την έναρξη του πρωταθλήματος.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν. Ανέλαβαν τα ηνία του αγώνα, προσπάθησαν για την ισοφάριση αλλά έλειπε το καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια.

Αποτέλεσμα να γνωρίσουν την πρώτη φετινή ήττα στο πρωτάθλημα , απέναντι σε μια ομάδα που έδειξε (κυρίως στο πρώτο ημίχρονο) πολύ καλά στοιχεία και αδικείται από την θέση και τους βαθμούς που έχει στον βαθμολογικό πίνακα.

%cf%81%ce%b7%ce%b3%ce%b1%ce%bd%ce%b1%cf%82-2

Το γκολ του αγώνα

23΄ 1-0 Σέντρα του Αριστόπουλου από τα αριστερά, μετά από απόκρουση των αμυντικών η μπάλα καταλήγει στον Σταματελόπουλο που με δυνατό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής αιφνιδιάζει τον Μόσχο στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα

Οι κυριότερες φάσεις  της αναμέτρησης

Α΄ Ημίχρονο

20΄Δυνατό σουτ του Σταματελόπουλου η μπάλα άουτ

21΄Σέντρα του Ευαγγελόπουλου από τα αριστερά , σουτ του Τσάμη , και μετά από κόντρες των αμυντικών η μπάλα καταλήγει στα χέρια του Σπυρόπουλου

24΄Μακρινό σουτ του Τσάμη μπλοκάρει ο Σπυρόπουλος

29΄Σέντρα από τον Μουχάνη, κοντινή κεφαλιά του Σταματελόπουλου η μπάλα άουτ

33΄Μακρινό σουτ του Κωστή ελάχιστα άουτ

43΄Σέντρα του Στεργίου από τα δεξιά, κεφαλιά του Μικρόπουλου ο Μόσχος μπλοκάρει την μπάλα

Β΄ Ημίχρονο

67΄Μακρινό σουτ του Ευαγγελόπουλου διώχνει με γροθιές ο Σπυρόπουλος, και στην συνέχεια απομακρύνουν οι αμυντικοί

70΄Σέντρα του Ζήση, δυνατό σουτ από τον Ταταράκη, η μπάλα κοντράρει στους αμυντικούς και καταλήγει κόρνερ

72΄Σέντρα από τον Ταταράκη, σουτ στην κίνηση από τον Τσάμη , η μπάλα καταλήγει στα χέρια του Σπυρόπουλου

79΄Σέντρα του Βασιλάρη από τα αριστερά σουτ του Μικρόπουλου, ο Μόσχος μπλοκάρει την μπάλα

88΄Σέντρα από τα δεξιά του Α. Τσιντζέλη, κοντινή κεφαλιά του Νταραντούμη η μπάλα στα χέρια του Σπυρόπουλου

89΄Μακρινό σουτ του Τσάμη ο Σπυρόπουλος πέφτει στην δεξιά του γωνία και μπλοκάρει την μπάλα

%cf%81%ce%b7%ce%b3%ce%b1%ce%bd%ce%b1%cf%82-1