Την 5η της νίκη στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας πέτυχε ο ΑΟΑ που επικράτησε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου της Ασπίδας Ξάνθης με 58 – 52.

Έτσι ανέβηκε στους 13 βαθμούς παραμένοντας στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με διαφορά 6 πόντων, ενώ στο δεύτερο δεκάλεπτο έφτασαν κοντά σε διψήφια διαφορά, με το ημίχρονο να κλείνει με το σκορ στο 24 – 31.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΑΟΑ  ξεκίνησε την αντεπίθεσή του, προηγήθηκε για πρώτη φορά λίγο μετά το 25ο λεπτό, όμως στο 30ο λεπτό η Ασπίδα προηγήθηκε με έναν πόντο. Στο τέταρτο δεκάλεπτο μετά το 32΄ ο ΑΟΑ  πήρε προβάδισμα στο σκορ, το διατήρησε και στο τέλος με σωστές επιλογές πήρε το “ροζ” φύλλο.

Δεκάλεπτα: 10 – 16, 14 – 15, 16 – 10, 18 – 11.

Διαιτητές: Δημόπουλος – Καρπάνος.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 2, Μπερερής 12, Σαπλαούρας, Τάσσος 2, Πουρνάρας, Σταμούλης, Γκρέκας 2, Μήτσου 20, Γκόβας 16(1), Μακρής 4.

Α.Π.Σ. ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ (Κωνσταντίνος Ιωαννίδης): Παπαδάκης, Γρούδος, Τσιώγκας 3(1), Καραμπίνης, Τσιαβές 11, Κουτσογιάννης 12, Ασημάκης 9(1), Παπαθανασίου 2, Μανδαλάκης 8(2), Πετς 7(1).