Λεπτό προς λεπτό η αναμέτρηση του Παναιτωλικού με την Ξάνθη

Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Ρόσα, Τσοκάνης, Μάκος, Πάουλο, Φερέιρα, Καμαβουάκα, Ουαρντά, Μαρκόφσκι.
Αναπ: Ζαρόπουλος, Παπαγεωργίου, Χατζητερζόγλου, Κολλαράς, Π. Ορφανίδης, Λ. Ορφανίδης, Ράνος.
ΞΑΝΘΗ
Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Φλίσκας, Λισγάρας, Γουάλας, Ντε Λούκας, Λάζιτς, Βασιλακάκης, Λουσέρο, Τριάδης, Γιουνές.
Αναπ: Κριστιάνο, Κουτρομάνος, Ρότσα, Λεντέσμα, Χαντάκιας, Τομανέ, Βασιλούδης.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Τίκας (Καρδίτσας) Βοηθοί: Μερκενίδης (Μακεδονίας), Μειντάνας (Αχαΐας) 4ος: Τζήλος (Λάρισας)
Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό
 6′: Μακρινό σουτ από τον Βασιλακάκη, φεύγει ψηλά η μπάλα.
Ημιτελείς οι προσπάθειες των δύο ομάδων στα πρώτα λεπτά.
14′: Κίτρινη στον Λάζιτς.
19′: ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!
Εξαιρετική αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους, ο Τριάδης δίνει την κατάλληλη στιγμή δεξιά, ο Γιουνές κάνει το γύρισμα και με προβολή από κοντά σκοράρει ο Τριάδης.
21′: Κίτρινη στον Ντε Λούκας.
 22′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ από τον Φερέιρα, με το ένα χέρι αποκρούει ο Ζίβκοβιτς.
25′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Το εκτελεί ο Φερέιρα και οι φιλοξενούμενοι απομακρύνουν.
Στο 68% η κατοχή μπάλας για τους Αγρινιώτες.
29′: Κόρνερ για την Ξάνθη. Το εκτελεί ο Ντε Λούκας και η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.
Προσπαθεί να γίνει απειλητικός ο Παναιτωλικός, ο οποίος αλλάζει ωραία την μπάλα μέχρι να φτάσει μέχρι την περιοχή. Μετά έχει πρόβλημα…
37′: Κίτρινη στον Τριάδη.
 39′: Σουτ του Ουάρντα δεν βρίσκει στόχο.
44′: Απευθείας άουτ το φάουλ του Φερέιρα, δεν βρέθηκε συμπαίκτης του στην πορεία της μπάλας.
Β΄Ημίχρονο
48′: ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!
Ο Γιουνές αποφεύγει τον Κυριακίδη, αλλά από πολύ πλάγια κάνει μία λόμπα που διώχνει στη γραμμή ο Κούσας. Ακριβώς μετά, όμως, βγαίνει σέντρα από δεξιά και ο Λάζιτς με κεφαλιά καρφωτή από κοντά κάνει το 0-2.
50′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, περνά ανεκμετάλλευτο.
Προβληματισμός στον πάγκο του Παναιτωλικού με τον Ματζουράκη να βλέπει ότι οι παίκτες του δεν μπορούν να φτιάξουν κλασικές ευκαιρίες.
Έχει πάρει εντολή για ζέσταμα ο Τομανέ.
61′: Κίτρινη στον Μπαξεβανίδη.
62′: ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναιτωλικό! Πέφτει ο Καμαβουάκα από μαρκάρισμα του Λισγάρα, ο οποίος διαμαρτύρεται έντονα.
63΄Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα
64′: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!
Ο Ουάρντα αναλαμβάνει την εκτέλεση, σημαδεύει την αριστερή γωνιά του Ζίβκοβιτς και εκείνος πέφτει από δεξιά.
 70′: Ο Πάουλο σουτάρει με το αριστερό εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα άουτ.
71′: Φεύγει στην αντεπίθεση η Ξάνθη, ο Γιουνές κάνει ωραία ενέργεια, πλασάρει από μέσα δεξιά και ο Κυριακίδης αποκρούει με τα πόδια.
 73′: ΠΕΝΑΛΤΙ για την Ξάνθη! Ο Κυριακίδης βγαίνει και ανατρέπει τον Γιουνές.
73′: Κίτρινη στον Κυριακίδη.
74′: ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!
Ο Γιουνές εκτελεί  και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα
 75′: Τομανέ αντί Ουάρντα για τον Παναιτωλικό.
79′: Μετά από εκτέλεση φάουλ του Φερέιρα, χάνει την μπάλα ο Ζίβκοβιτς, αλλά δεν το πληρώνει γιατί η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω.
81′: Αδύναμο σουτ από τον Γιουνές, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.
81′: Κίτρινη στον Ρόσα.
81΄Δυο αλλαγές για τον Παναιτωλικό . Εκτός Ρόσα και Φερέιρα. Στο γήπεδο οι Ρότσα και Λεντέσμα
84′: Ο Τομανέ κάνει το σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα άουτ.
86′: Σουτ του Μαρκόφσκι εκτός περιοχής, εύκολα ο Ζίβκοβιτς.
86′: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!
Μακρινή πάσα από τον Λεντέσμα, ο Ρότσα μένει όρθιος, προλαβαίνει την έξοδο του Ζίβκοβιτς και μειώνει σε 2-3.
90′: Κίτρινη στον Ζίβκοβιτς.
90’+1: Στη θέση του Τριάδη ο Χατζητερζόγλου για την Ξάνθη.
 90’+3: Ορφανίδης αντί Βασιλακάκη για την Ξάνθη.