Ένα ματς που είχε δυο διαφορετικές εικόνες για κάθε ημίχρονο, ήταν η σημερινή αναμέτρηση μεταξύ ΠΑΟΚ Καλυβίων και Αστέρα Αγρινίου, αφού οι καλυβιώτες προηγήθηκαν με 2-0 και στη συνέχεια στην επανάληψη, ήρθε η ¨ανατροπή¨ από τους παίκτες του Αστέρα που ισοφάρισαν στο τελικό 2-2.

Το χειρότερο πάντως για τον ΠΑΟΚ Καλυβίων είναι οι φήμες που κυκλοφόρησαν αμέσως μετά τον αγώνα για παραίτηση του προπονητή Θεόδωρου Βαϊνά. Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάποια επίσημη ανακοίνωση.

Γκολ και φάσεις

20΄ ΓΚΟΛ Ο Βελέντζας πέτυχε με σουτ το 1-0

35΄ ΓΚΟΛ ξανά ο Βελέντζας σημείωσε με κεφαλιά το 2-0 για την ομάδα του

37΄ Δοκάρι μετά από κεφαλιά τον Π. Βασιλείου

55; ΓΚΟΛ Μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Κουτσικάκης, ο Πατσέας μείωσε για τον Αστέρα

70΄ ΓΚΟΛ Πολύ καλή προσπάθεια ο Πατσέας με πλασέ έκανε την ισοφάριση 2-2

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κ.κ. Κελεπούρης, Κορδολαίμης και Προβίδας.