Κυριακίδης, Μύγας, Ρότσα, Κούσας, Χαντάκιας, Μάκος, Πάουλο, Κλέσιο, Λόπες, Ρόσα, Μαρκόφσκι
Αναπ: Κολοβούρης, Ροντρίγκες, Κουτρομάνος, Παπουτσογιαννόπουλος, Μουνιόφ, Βασιλούδης, Παπαδόπουλος
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Γκορμπούνοφ, Φυτανίδης, Κοντοές, Παντελιάδης, Κυριακίδης, Μπάγκα, Πλατέλλας, Λημνιός, Ούμπιδες, Κιβρακίδης, Λε Ταλέκ
Αναπ: Παπαδόπουλος, Λαζαρίδης, Τόνσο, Μπρίτο, Κατράνης, Ντάουντα, Ζησόπουλος.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Σταύρος Μάνταλος (Καβάλας) Βοηθοί: Χρυσούλα Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής), Γιώργος Καλφόγλου (Θεσπρωτίας) 4ος: Σπυρίδων Μιχελής (Πειραιά)

O αγώνας λεπτό προς λεπτό

5′: ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναιτωλικό! Ο Ρόσα κάνει πολύ ωραίο σουτ, ο Γκορμπούνοφ βρίσκει ελάχιστα την μπάλα και αυτή πάει στο δεξί του δοκάρι στη συνέχεια.

9′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Κεφαλιά του Κλέσιο, ο Γκορμπούνοφ με ακόμα μια μεγάλη επέμβαση στη δεξιά γωνία του κρατά το μηδέν

12΄ ΓΚΟΛ 1-0 Ο Ρόσα βγάζει τη σέντρα από μέσα δεξιά και ο αμαρκάριστος Μαρκόβσκι από τη μικρή περιοχή εκτελεί τον Γκορμπούνοφ για το 1-0.

20′: Μπαίνει στην περιοχή από αριστερά ο Μάρκος Πάουλο, κάνει δυνατό σουτ και ο Γκορμπούνοφ αποκρούει.

35′: Πιεζόμενος παίρνει κεφαλιά ο Μαρκόφσκι και εύκολα μπλοκάρει ο Γκορμπούνοφ.

Στο 52-48% η κατοχή μπάλας για τους γηπεδούχους.

44′: Ο Πλατέλλας δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής και ο Κυριακίδης μπλοκάρει εύκολα.

45΄Με το σουτ του Μαρκόβσκι άουτ… ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο

Β΄Ημίχρονο

46′: Τόνσο αντί Κυριακίδη για τον Ατρόμητο.

48′: Μπαίνει στην περιοχή από αριστερά ο Ρόσα, κάνει και το σουτ και αστοχεί.

51′: Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Κακή εκτίμηση του Κούσα, κακή και η αντίδραση του Κυριακίδη που αιφνιδιάζεται και το πλασέ του Τόνσο φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

55′: Πολύ ωραία κάθετη του Πλατέλλα για τον Τόνσο, αλλά βγαίνει γρήγορα ο Κυριακίδης.

56′: Δοκιμάζει το πόδι του ο Μύγας, αποκρούει ο Γκορμπούνοφ.

58′: Ο Ρόσα αδειάζει τον αντίπαλό του, αλλά το τελείωμά του είναι κάκιστο.

59′: Ο Κλέσιο δοκιμάζει το πόδι του και αστοχεί.

Κάνει απίστευτα πράγματα ο Ρόσα. Τρομερή ντρίμπλα σε αντίπαλο. Του την είπε μόλις τελείωσε η φάση ο Ούμπιντες!

61′: Κίτρινη στον Τόνσο και ένταση μεταξύ των παικτών. Όλα άρχισαν από νέα ωραία ντρίμπλα του Ρόσα.

62′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Πάουλο εκτελεί φάουλ, ο Μύγα από κοντά πιάνει καρφωτή κεφαλιά και ο Γκορμπούνοφ εντυπωσιακά αποκρούει.

63′: ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναιτωλικό! Πολύ δυνατό σουτ του Μύγα, τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

64′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Πλατέλλα, ο Ντάουντα

69′: Κουτρομάνος αντί Λόπες για τον Παναιτωλικό.

68′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Λόπες, ο Κουτρουμάνος

76΄ΓΚΟΛ 2-0 με τον Μουνιός

Ο Μαρκόβσκι παίρνει την κεφαλιά, ο Κοντοές δεν ελέγχει τη φάση, κάνει τραγικό λάθος και ο Μουνιός τιμωρεί και ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 2-0 με πλασε.

79′: Ζησόπουλος αντί Κοντοέ, που δεν μπορεί να συνεχίσει, για τον Ατρόμητο.

80′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μαρκόβσκι, ο Παπαδόπουλος στο ντεμπούτο του με την ομάδα του Αγρινίου

84′ Κίτρινη για θέατρο στον Λημνιό

Τελικό 2-0 ο Παναιτωλικός επέστρεψε στις νίκες, με εντυπωσιακή εμφάνιση!!!