Φινάλε στην Β΄ΕΠΣΑ

Αυλαία την Κυριακή  12/3/17 στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας με τις ομάδες του Τρίκαρδου Κατοχής, της Θύελλας Αγίου Ανδρέα, και του Ηρακλή Αστακού να παίρνουν απευθείας το εισιτήριο της ανόδου στην Α’ ΕΠΣΝΑ ως πρωταθλήτριες ομάδες των τριών ομίλων.

Οι άλλες δύο ομάδες που θα ανέβουν στην Α’ κατηγορία θα προκύψουν μετά απο αγώνες μπαράζ μεταξύ των δευτεραθλητών. Για τον πρώτο όμιλο δευτεραθλήτρια αναδείχθηκε η ομάδα του Αράκυνθου Ματαράγκας, για τον δεύτερο όμιλο ο δευτεραθλητής θα προκύψει μετά απο μονούς αγώνες μπαράζ μεταξύ της ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου και του ΠΑΟΚ Καλυβίων, ενώ για τον τρίτο όμιλο επίσης μετά απο μπαράζ μεταξύ του Αλυζιακού Μύτικα και του Πανοχθιακού.

Οι ομάδες που υποβιβάζονται είναι:

 

Για τον πρώτο όμιλο ο Αετός Σταμνάς και ο ΑΟ Παπαδατών υποβιβάζονται απευθείας.Για τον δεύτερο όμιλο ο Χρυσός Αστέρας Παντάνασσας υποβιβάζεται απευθείας, και ένας εκ των Αστέρα Αγρινίου και Κεραυνού Ποταμούλας που θα προκύψει μετά απο αγώνες μπαράζ μεταξύ τους θα τους ακολουθήσει στην Γ’ κατηγορία.Για τον τρίτο όμιλο ο ΑΟ Μοναστηρακίου υποβιβάζεται απευθείας και θα ακολουθήσει ένας εκ των Μεδεών Κατούνας και ΑΟ Αρχοντοχωρίου μετά τους αγώνες μπαράζ μεταξύ τους.

 

Τελικές  Βαθμολογίες:

1ος Ομιλος

Θέση Ομάδα Βαθμοί
1 ΕΝΩΣΗ ΑΟΚ ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ 57
2 ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ 53
3 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 43
4 Α.Ο. ΛΥΓΙΑΣ 41
5 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ 38
6 ΑΛΙΚΥΡΝΑΪΚΟΣ ΑΓ.ΘΩΜΑ 36
7 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ 36
8 ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥΣ 36
9 ΑΕ ΟΙΝΙΑΔΩΝ 22
10 ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 13
11 ΑΟ ΠΑΠΑΔΑΤΩΝ 4
12 ΑΕΤΟΣ ΣΤΑΜΝΑΣ -6

2ος Ομιλος

Θέση Ομάδα Βαθμοί
1 ΘΥΕΛΛΑ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑ 48
2 ΑΕΚ ΑΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 48
3 ΠΑΟΚ ΚΑΛΥΒΙΩΝ 46
4 Α.Ο. ΡΗΓΑΝΑ 38
5 ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ 37
6 ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ 35
7 ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 23
8 Α.Ε. ΜΑΚΡΥΝΕΙΑΚΟΣ 22
9 ΠΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 22
10 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 15
11 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΟΤΑΜΟΥΛΑΣ 14
12 ΧΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑΣ 11

3ος Ομιλος

Θέση Ομάδα Βαθμοί
1 ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 54
2 ΑΛΥΖΙΑΚΟΣ ΜΥΤΙΚΑ 41
3 Α.Ο. ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ 39
4 ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ ΕΜΠΕΣΣΟΥ 37
5 Α.Ο. ΚΑΝΔΗΛΑΣ 29
6 ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΟΣ ΦΥΤΕΙΩΝ 29
7 ΔΑΦΝΗ ΜΕΓΑΛΗΣ ΧΩΡΑΣ 28
8 ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΕΧΡΙΝΙΑΣ 27
9 Α.Ο. ΕΛΑΙΟΦΥΤΟΥ 25
10 ΜΕΔΕΩΝ ΚΑΤΟΥΝΑΣ 24
11 Α.Ο. ΑΡΧΟΝΤΟΧΩΡΙΟΥ 23
12 Α.Ο. ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ 11

 

home