Ήταν ντέρμπι μεταξύ δυο ομάδων που έχουν στόχο την πολυπόθητη άνοδο στην Γ΄Εθνική. Παναμβρακικός και Φλόγα λοιπόν σε ένα πολύ καλό αγώνα που έγινε στο γήπεδο της Αμφιλοχίας και βρήκε νικητή τους γηπεδούχους με 2-1(φωτο από τον αγώνα των δυο ομάδων στον πρώτο γύρο).

Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι ανάμεσα σε δυο ισοδύναμες ομάδες. Η Φλόγα προηγήθηκε στο σκορ πέντε λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου, για να απαντήσουν οι γηπεδούχοι δευτερόλεπτα πριν την λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη τελικά ο Παναμβρακικός από στημένη φάση πήρε την νίκη , έφτασε τους 69 βαθμούς αφήνοντας την Φλόγα στην τέταρτη θέση με 56 βαθμούς.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

3΄Εκτέλεση φάουλ από τον Νταλαπέρα, απομακρύνει σε κόρνερ ο Φωτόπουλος

12΄ Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά με τον Νταλαπέρα, πριν η μπάλα φτάσει στον Νάκο, διώχνει σε κόρνερ ο Κοκώνης

40΄0-1 Ο Χριστόπουλος εκμεταλεύτηκε λάθος των αμυντικών του Παναμβρακικού, δίνει θαυμάσια μπαλιά στον Τουρλίδα που από το ύψος τους πέναλτι με σουτ ανοίγει το σκορ για την Φλόγα

45΄1-1 Εκτέλεση κόρνερ από τον Μούτσα, και ο Α. Καβαλλάρης με κεφαλιά ισοφαρίζει..

49΄Δυνατό σουτ του Μούτσα, με γροθιές απομακρύνει ο Διαμάντης

58΄2-1 Εκτέλεση φάουλ του Δράκου από πλάγια θέση και με κοντινή κεφαλιά ο Σ. Κοκώνης διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα

85΄Γυριστή κεφαλιά του Ξευγένη, μπλοκάρει την μπάλα ο Φωτόπουλος

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Ντζάνης με βοηθούς τους Αντωνόπουλο και Τσιλίκα

Παναμβρακικός Μπούκας (Βασίλης Ξανθόπουλος)

Φωτόπουλος, Μπαλάφας, Βασιλάρης, Κοκώνης Ε., Κάκκος, Σαμψώνας(87΄Καβαλλάρης Κ), Τσούνης Α., Δράκος(65΄Π. Τσούνης), Μούτσα, Καβαλλάρης Α., Κοκώνης Σ.(70΄Λαγοπάτης)