Πετυχαίνοντας 3 γρήγορα γκολ στο πρώτο 15λεπτο της αναμέτρησης , και ένα ακόμη στο Β΄ ημίχρονο  η Φλόγα νίκησε με 4-1 τον Αχελώο Αγγελοκάστρου στο φινάλε της Α΄ Κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι είχαν επίσης και δυο δοκάρια στο 32΄με τον Νάκο, και στο 87΄με τον Πιστιόλη

Η Φλόγα με το σημερινό «τρίποντο» έφτασε τους 62 βαθμούς τερματίζοντας στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Στα πλέι-οφ θα προσπαθήσει να κάνει το όνειρο πραγματικότητα και να βρεθεί στην Γ΄Εθνική

Από την άλλη μεριά ο  αδιάφορος Αχελώος Αγγελοκάστρου παρουσιάστηκε νωθρός και κυρίως χωρίς διάθεση και πάθος, και ηττήθηκε δίκαια από την ανωτερότητα των γηπεδούχων.

Προβιβας

Τα γκολ του αγώνα

9΄1-0 Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά με τον Νάκο, και ο Πιστιόλης με κεφαλιά ανοίγει το σκορ

12΄ 2-0 Ο Νάκος με αριστερό πλασέ στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Τσιλίκα

15΄3-0 Κάθετη μπαλιά από τον Νάκο, και ο Πιστιόλης με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

63΄4-0 Μετά από μπαλιά του Ι. Παναγιωτόπουλου, ο Τουρλίδας με διαγώνιο σουτ πετυχαίνει το τέταρτο γκολ της Φλόγας

67΄4-1 Ο Φούντας Α.Κ. με σουτ διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα