Για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟΑ  κέρδισε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου τον Κ.Σ. Γέφυρας με σκορ 85 – 68. Η νίκη αυτή ηταν η 16η στο πρωτάθλημα και διατηρεί τον ΑΟΑ στην 4η θέση  στη βαθμολογία με 43 βαθμούς.
Το ξεκίνημα του ΑΟΑ  ήταν εντυπωσιακό, καθώς προηγήθηκε λίγο μετά το 4ο λεπτό με 13 – 0 και στο 7ο με 24 – 4.
Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και μείωσαν στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου στους 12 πόντους, ενώ στο 17ο λεπτό μείωσαν σε 32 – 28. Στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου ο ΑΟΑ έφτασε τη διαφορά στους 9 πόντους και το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 42 – 33.
Στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά έφτασε ξανά σε διψήφια τιμή, ενώ λίγο πριν το τέλος ανέβηκε στους 21 για να φτάσουμε στο τελικό 85 – 68.
Δεκάλεπτα: 26 – 14, 42 – 33, 71 – 56, 85 – 68.
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης – Καρπάνος.
VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Μπερερής 15, Σταμούλης 2, Πουρνάρας, Μπαρούχας 12(2), Τάσσος 21, Γκρέκας 8(2), Μήτσου 11(2), Μολώνης 2, Μακρής 2, Τασόπουλος 12(2).
Κ.Σ. ΓΕΦΥΡΑΣ (Γιώργος Τουλούμης): Κρομμύδας 13(1), Δανάκης 4, Βάσκος, Κολοκοτρώνης 7(1), Ευσταθιάδης, Καζαμίας 6, Μυλωνίδης 22(1), Γεράκης, Ιατρίδης 2, Ταραμάς 5(1), Μπίσκας 9, Καρούζος.