Καλησπέρα σε όλους! Η αναμέτρηση Παναιτωλικός – Ολυμπιακός ξεκινά στις 19:00 με τις δύο ομάδες να δίνουν τον τελευταίο επίσημο αγώνα στη φετινή σεζόν.

Συνθέσεις – Διαιτητές

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Κυριακίδης, Κουτρομάνος, Χαντάκιας, Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Παπάζογλου, Λόπες, Ρόσα, Κλέσιο, Ρέι, Βακράκος.
Αναπ: Καβουσάκης, Μύγας, Κούσας, Μπράβο, Μουνιός, Γιαννιώτης, Βασιλούδης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Καπίμο, Φιγκέιρας, Μποτία, Ρέτσος, Ντε Λα Μπέγια, Ρομαό, Μάρτινς, Ελιονούσι, Ντομίνγκες, Μάριν, Καρντόσο.
Αναπ: Λεάλι, Ανδρούτσος, Μπουχαλάκης, Καμπιάσο, Ανσαριφάρντ, Μανθάτης, Βιάνα.
Διαιτητικό team:
Ρέφερι: Κατσικογιάννης (Ηπείρου) Βοηθοί: Τάτσης (Ηπείρου), Καραλής (Ηπείρου) 4ος: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)
Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό
Ο Γιώργος Βακράκος για τον Παναιτωλικό αγωνίζεται για πρώτη φορά στη Σούπερ Λίγκα και μάλιστα ως βασικός.
9′: Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Καρντόσο κάνει άστοχη κεφαλιά στη σέντρα του Φιγκέιρας!
15′: Ο Παναιτωλικός έχει μπει με ενθουσιασμό στο ματς και προσπαθεί να πιέσει τον Ολυμπιακό.
17′: Ο Κυριακίδης κάνει γρήγορη έξοδο και προλαβαίνει τον Ελιονούσι που έκανε κοντρόλ για να σουτάρει απέναντι στον Έλληνα γκολκίπερ.
18′: Δοκάρι για τον Ολυμπιακό με τον Μάριν να πατά στον Ελιονούσι και εκείνος δίνει στον Καρντόσο που κάνει δεξί σουτ στο οριζόντιο δοκάρι!
24′: Κίτρινη κάρτα στον Μιγκέλ Ροντρίγκες για φάουλ στον Μάριν που ετοιμαζόταν να μπει από αριστερά μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων.
25′: Ο Ντομίνγκεζ εκτελεί φάουλ από θέση πλάγια και αριστερά με τον Κυριακίδη ν’ αποκρούει με γροθιές!
 26΄: Ο Κλέσιο σεντράρει προς τον Τσοκάνη που κάνει κίνηση στην περιοχή, αλλά η προβολή του Έλληνα αμυντικού καταλήγει άουτ στο σκάσιμο της μπάλας.
27′: Σουτ του Κλέσιο, άουτ.
31′: Σέντρα του Κουτρομάνου με τον Βακράκο να παίρνει την πρώτη κεφαλιά και τον Κλέσιο τη δεύτερη που καταλήγει στην αγκαλιά του Καπίνο.
35′: Δυνατό σουτ του Ρόσα άουτ έπειτα από το σόλο του Ρέι.
37′: ΓΚΟΛ! 0-1   Ο Καρντόσο παίρνει την κεφαλιά στο δεξί δοκάρι στη σέντρα του Ντε λα Μπέγια με τη μπάλα να βρίσκει και στον Κυριακίδη. Ο Ντομίνγκεζ επωφελήθηκε και πλάσαρε από κοντά στα δίχτυα!
Λήξη του α΄ ημιχρόνου. Ο Ολυμπιακός με γκολ του Ντομίγκες είναι μπροστά στο σκορ
Έναρξη Β΄ημιχρόνου
55′: Διαγώνιο σουτ του Κλέσιο, άουτ.
57′: Κίτρινη κάρτα στον Μποτία μετά από επιτόπια ντρίπλα και γλίστρημα του Ισπανού μπακ.
58′: Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του τραυματία Μάρτινς περνά ο Ανδρούτσος.
63′: Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Βασιλούδης αντικαθιστά τον Βακράκο.
63′: Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μπουχαλάκης περνά στο ματς αντί του Ντομίγκες
74′: Σουτ του Ελιονούσι και ο Κυριακίδης παραχωρεί κόρνερ!
75′: Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Μάριν περνά ο Μανθάτης.
 76′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Παπάζογλου περνά ο Φεντερίκο Μπράνο.
79′: ΓΚΟΛ! 0-2  Ο Καρντόσο ανοίγει πλάγια αριστερά στον Ντε λα Μπέγια ο οποίος κάνει την σέντρα και ο Ελιονούσι εξαπολύει πλασέ που προσκεούει στο έδαφος και η μπάλα καταλήγει στη δεξιά γωνία του Κυριακίδη!
80′: Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Ρέι περνά ο Γιαννιώτης.
83′: Σουτ του Ανδρούτσου, άουτ.
88′: Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον Παναιτωλικό με τον Ρόσα από αριστερά διώχνουν οι φιλοξενούμενοι.
89′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Κλέσιο σουτάρει άουτ μετά την απόκρουση που κάνει ο Καπίνο στο σουτ του Ρόσα!
90+3′: Ο Καπίνο αποκρούει με το πρόσωπο σε τετ-α-τετ με τον Κλέσιο έπειτα από λάθος του Ρομαό.
Ο Ολυμπιακός περνά νικηφόρα από το Αγρίνιο και φτάνει στους 67 βαθμούς τερματίζοντας πρώτος με τον Παναιτωλικό να μένει στους 31 βαθμούς στο φινάλε της σεζόν.