Με νίκη ολοκλήρωσε της αγωνιστικές υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας Κ17  η ομάδα του Παναιτωλικού. Στο τελευταίο παιχνίδι της σεζόν νίκησε εκτός έδρας με 3-2 την Βέροια .

Η ομάδα του Δημήτρη Θεοδοσίου ήταν ανώτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και πήρε δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης. Από το ξεκίνημα του αγώνα επέβαλε τον ρυθμό της, μόλις στο 1΄λεπτό είχε χαμένο πέναλτι με τον Αλομπισάτ, αλλά στην συνέχεια  ήταν ποιο εύστοχη καθώς μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου πέτυχε 3 γκολ με σκόρερ τους Ντόβα (15΄), Λιάβα (22΄), και Κοτρώτσο (35’). Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μείωσαν την διαφορά διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.