Παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Παναιτωλικός -Ατρόμητος με ώρα έναρξης στις 19.15

Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού

Ο Μάκης Χάβος θα ξεκινήσει με τους Κυριακίδη στο τέρμα, Μαρινάκη δεξί μπακ, Χαντάκια, Ροντρίγκες στα στόπερ, Ρότσα αριστερό μπακ, Μπεχαράνο στο «6», τους Λόπες, Ρόσα μπροστά του, Ντίας, Μάζουρεκ στα άκρα και τον Μαρκόβσκι στη κορυφή της επίθεσης. Ουσιαστικά η διάταξή του θα είναι 4-3-3 ή 4-1-4-1.

Ο αντίπαλος

Ο Νταμίρ Κάναντι έχει μία αλλαγή στην ενδεκάδα που παρέταξε σε σχέση με εκείνη της πρεμιέρας, καθώς ο  Μπουσουλάτζιτς πήρε τη θέση του Βασιλακάκη στον άξονα. Η διάταξη του Ατρόμητου αναμένεται να είναι 4-2-3-1, καθώς θα ξεκινήσει με τον Μίρκοβιτς κάτω από τα γκολπόστ, τον Γιαννούλη αριστερό μπακ, τους Χατζηϊσαϊα, Καρασαλίδη στα στόπερ, τον Κιβρακίδη δεξί μπακ, τους  Μπουσουλάτζιτς, Μενσά στον άξονα, τον Ούμπιδες «οργανωτή», τους Ντιγκινί, Μανούσο στα άκρα και τον Ντάουντα στη κορυφή της επίθεσης.

Ο αγώνας

8′: Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ούμπιντες εκτελεί φάουλ, ο Ντιγκινί παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγο έξω.

10′: Κίτρινη στον Ρότσα.

Πολλά τα λάθη από τους παίκτες των δύο ομάδων.

Στις εξέδρες βρίσκεται ο Αντώνης Νικοπολίδης, προπονητής της Εθνικής Ελπίδων.

21′: Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες εκτελεί, ο Ντάουντα παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

22′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Εκτελείται με πολλά φάλτσα και ο Μίρκοβιτς διώχνει.

30′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Ο Μάζουρεκ το εκτελεί με πάσα, ο Ρότσα βγάζει τη σέντρα και η μπάλα απομακρύνεται.

33΄ΓΚΟΛ 0-1 Εξαιρετική αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους, ο Ούμπιντες βγάζει ωραία σέντρα και ο Ντιγκινί με διαγώνια κεφαλιά κάνει το 0-1.

Έξαλλοι οι γηπεδούχοι, ζητούν φάουλ στην αρχή της φάσης από τον Ντιγκινί. Φαίνεται να έχουν δίκιο……

38′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Ο Μάζουρεκ εκτελεί, η μπάλα δεν απομακρύνεται και ο Ντίας κάνει κάτι σαν σουτ με την μπάλα να μένει στον αγωνιστικό χώρο.

39′: Κίτρινη στον Μάζουρεκ.

41′: Ο Μανούσος κάνει το γύρισμα για τον Ντάουντα, εκείνος σουτάρει και η μπάλα κοντράρει.

42′: Κίτρινη στον Λόπες.

44′: Κίτρινη στον Μάντσον.

Ημίχρονο στο γήπεδο του Παναιτωλικού, ο Ατρόμητος με γκολ του Ντιγκινί προηγείται με 1-0 του Παναιτωλικού

Β΄Ημίχρονο

51: Ο Μαρινάκης βγάζει τη σέντρα, ο Μαρκόβσκι προσπαθεί να πάρει την κεφαλιά, αλλά δεν αλλάζει την πορεία της μπάλας όπως θα ήθελε.

52′: Κίτρινη στον Ντίας.

56′: Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό Κλέσιο αντί Μάζουρεκ .

66′: Στη θέση του Μπουσουλάτζιτς ο Ρισβάνης και σε αυτή του Ντιγκινί ο Βασιλακάκης για τον Ατρόμητο.

67΄ΓΚΟΟΟΛ  1-1 Ο Κλέσιο εκτελεί το κόρνερ, ο Χαντάκιας παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι ανενόχλητος και ισοφαρίζει σε 1-1.

69′: Κίτρινη στον Χαντάκια.

70΄ΓΚΟΛ 1-2 Ο Ντάουντα πιάνει απίστευτο σουτ από αρκετά μακριά και στέλνει την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Κυριακίδη για το 1-2. Τρομερό γκολ!

76′: Στη θέση του Γιαννούλη ο Μενσά για τον Ατρόμητο.

76′: Μοράρ αντί Ντίας για τον Παναιτωλικό.

79΄ ΓΚΟΟΟΟΛ Μοράρ  2-2 Εξαιρετική επίθεση από τους γηπεδούχους, ο Μαρκόφσκι σπάει στον Μοράρ και εκείνος τελειώνει από μέσα αριστερά για το 2-2.

Την ανατροπή ζητά ο Χάβος, ενθουσιασμός στην κερκίδα.

87′: Βασιλούδης αντί Μαρινάκη για τον Παναιτωλικό.

89′: Κίτρινη στον Μανούσο.

Λήξη αναμέτρησης, 2-2 το τελικό σκορ.