Οι ενδεκάδες του αγώνα

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος):Κυριακίδης, Μόρας, Μιχάι, Μαρινάκης, Ρότσα, Μπεχεράνο, Πάουλο, Μάζουρεκ, Κλέσιο, Ρόσα και Ντίας

Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Χουλτ, Μολέδο, Κουρμπέλης, Γιόχανσον, Σιλά, Χίλιεμαρκ, Βιγιαφάνιες, Λουντ, Άλτμαν, Μολίνς.

Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό

6′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Περνά ανεκμετάλλευτο.

8′: Ο Βιγιαφάνιες μπαίνει στην περιοχή με ωραία ατομική ενέργεια, κάνει το γύρισμα και ο Μαρινάκης απομακρύνει.

15′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Η μπάλα περνά απ’ όλους.

20΄ ΓΚΟΟΟΟΛ 1-0 Μάζουρεκ

Ο Ρόσα δίνει στον Μάσουρεκ, εκείνος σουτάρει με τη μία από μέσα αριστερά και εκτελεί τον Βλαχοδήμο για το 1-0.

22′: Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Mολίνς έγινε αποδέκτης της μπάλας, σούταρε από πλάγια και έστειλε την μπάλα άουτ.

33′: Καλή στιγμή με τον Μολίνς για τον Παναθηναϊκό, ως μη γενόμενη. Έχει κάνει επιθετικό φάουλ.

36′: Σουτ στην κίνηση από τον Μολίνς από μακριά, άουτ η μπάλα.

40′: Εξαιρετική πάσα του Βιγιαφάνιες για τον Λουντ, ο οποίος πατάει την μπάλα πριν μπει στην περιοχή.

41′: Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί φάουλ, ο Ρότσα πιάνει κεφαλιά προς τα πίσω και ο Κυριακίδης μπλοκάρει.

42′: Μακρινό και εντελώς άστοχο σουτ από τον Ρότσα.

45’+1: Κίτρινη στον Γιόχανσον.

Ημίχρονο 1-0

Έναρξη Β΄ημιχρόνου

46′: Τσάβες αντί Άλτμαν για τον Παναθηναϊκό.

47′: Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Από εκτέλεση φάουλ του Χίλιεμαρκ στο δεύτερο δοκάρι ο Μολέδο παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

50′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μαρινάκης βγάζει τη σέντρα, ο Κλέσιο πιάνει δυνατή κεφαλιά και ο Βλαχοδήμος μπλοκάρει.

51′: Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μολίνς κάνει φαλτσαριστό σουτ σημαδεύοντας την απέναντι γωνία και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

53′: Ο Τσάβες κάνει σουτ εντός περιοχής και ο Ρότσα του βάζει την κόντρα. Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι “πράσινοι” χωρίς να έχουν δίκιο.

56′: Ο Μολίνς κάνει το τακουνάκι, ο Λουντ σουτάρει, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

57′: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Κλέσιο προλαβαίνει την έξοδο του Βλαχοδήμου, πλασάρει υπό πίεση σε κενή εστία και αστοχεί.

60′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μάζουρεκ κάνει το τακουνάκι, ο Μαρινάκης σουτάρει με το αριστερό από μέσα δεξιά και ο Βλαχοδήμος αποκρούει.

64′: Κίτρινη στον Σιλά.

64′: Μουνιέ αντί Λουντ για τον Παναθηναϊκό.

65΄ ΓΚΟΟΟΟΛ 2-0 ΚΛΕΣΙΟ!!

Από τρεις παίκτες περνά ο Ρότσα, κάνει το γύρισμα από μέσα αριστερά, ο Βλαχοδήμος διώχνει προς το πέναλτι και εκεί είναι ο Κλέσιο, ο οποίος με σουτ κάνει το 2-0.

71′: Στη θέση του Αργεντινού Τσάβες ο Χατζηγιοβάννης για τον Παναθηναϊκό.

74′: Στη θέση του Μάζουρεκ ο Μπράβο για τον Παναιτωλικό.

77′: Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί κόρνερ, ο Μολέδο κάνει κάτι σαν πλασέ και ο Κυριακίδης μπλοκάρει.

79΄Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Τσοκάνης στην θέση του Ρόσα

79′: Κίτρινη σε Μολίνς και Κυριακίδη.

81′: Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Κακή η εκτέλεση του Χίλιεμαρκ, περνά η φάση.

81΄Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο

83΄Κίτρινη κάρτα στον Μπράβο

84΄Ο Μαρκόβσκι στην θέση του Ντίας

85′: Κίτρινη στον Βιγιαφάνιες για διαμαρτυρία.

88′: Ο Ρότσα κάνει μία ακόμη ωραία ενέργεια από αριστερά, βγάζει σέντρα προς το δεύτερο δοκάρι, ο Κλέσιο προσπαθεί να σκοράρει και ο Βλαχοδήμος αποκρούει.

89′: Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί φάουλ ο Μολέδο παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναιτωλικό με 2-0 κόντρα στον Παναθηναϊκό.