Με ένα γκόλ του Διαμαντή στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ολυμπιακός Παναιτωλίου πήρε την νίκη απέναντι στην ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου, στο βοηθητικό του ΔΑΚ Αγρινίου.
Το μάτς ξεκίνησε με γκόλ απο τα αποδυτήρια καθώς οι φιλοξενούμενοι στην πρώτη επίσκεψη στην περιοχή του Μπαλάσκα μόλις στο 4′ κατάφεραν να ανοίξουν το σκόρ με τον SHERI. Οι γηπεδούχοι πίεσαν και κατάφεραν να φέρουν το μάτς στα ίσια με σούτ του Ι .Νικολόπουλου στο 19′. Η ΑΕΚ αγωνίστηκε απο το 70′ με αριθμητικό μειονέκτημα καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη για διαμαρτυρία ο Κολοβάκης, και σε μια αντεπίθεση στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Διαμαντής με πλασέ μέσα απο την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 1-2.
Ροή του μάτς:
3′ Ατομική προσπάθεια απο αριστερά και σούτ απο τον DONI μπλοκάρει ο Μιχάλης
4′ ΓΚΟΛ: Ο Στάικος βγάζει με ωραία πάσα τον  SHERI απέναντι απο τον Μπαλάσκα που δεν δυσκολύεται να τον πλασάρει ανοίγοντας το σκόρ
19′ ΓΚΟΛ: Σέντρα απο δεξιά του Καρδαρά, ο Κ. Νικολόπουλος στο δεύτερο δοκάρι πιάνει την κεφαλιά προς την εστία, διώχνουν οι αμυντικοί πάνω στην γραμμή, αλλά η μπάλα δεν απομακρύνεται και ο Ι. Νικολόπουλος με σούτ απο το ύψος του πέναλτι ισοφαρίζει το σκόρ
31′ Ο SHERI με εκτέλεση φάουλ φέρνει την μπάλα στην περιοχή εκεί μετα απο κόντρες απομακρύνεται απο τους αμυντικούς και φτάνει και πάλι στον SHERI που πιάνει νέο σούτ πάνω απο τα δοκάρια του Μιχάλη
36′ Ατομική προσπάθεια απο αριστερά του DONI, μπαίνει στην περιοχή και πλασαρει,  στην πορεία της μπάλας όμως ο Ντζάλας προλαβαίνει και διώχνει σε κόρνερ
39′ Φάουλ γέμισμα του Καρδαρά, η μπάλα φτάνει στον Ι. Νικολόπουλο που πιάνει το σούτ και μπλοκάρει ο Μιχάλης
43΄Σέντρα του Κόκκαλη, σούτ του SHERI και η μπάλα φεύγει άουτ
59′ Κόρνερ απο τον DONI με τον Κ. Νικολόπουλο στον πρώτο δοκάρι να πιάνει την κεφαλιά άουτ
66′ Ο Καρρόπουλος με μεγάλη μπαλιά βρίσκει τον Τσαντώνη και αυτός με δυνατό σούτ στέλνει την μπάλα άουτ
73′ Καλό σούτ του Ζιάκκα η μπάλα κοντράρει σε κάποιο σώμα και περνάει κόρνερ
77′ Κάθετη του Ι. Νικολόπουλου στον DONI που μόνος με τον Μιχάλη πλασάρει άουτ
80΄Σούτ του Καρρόπουλου μπλοκάρει ο Μπαλάσκας
84΄Εκτέλεση φάουλ απο αριστερά του Τσιαμπούλα, ο Ζιάκκας πιάνει την κεφαλιά και ο Ντζάλας πρίν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα την πετάει κόρνερ
89΄Κόρνερ του DONI απο αριστερά, ο Μαντόγλου πιάνει δυνατή κεφαλιά και η μπάλα περνάει ελάχιστα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι άουτ
91′ Ο DONI απο αριστερά μέσα στην περιοχή με ωραία προσπάθεια αποφεύγει τον Ντζάλα και πλασάρει τον Μιχάλη, αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων αποκρούει.
92΄ΓΚΟΛ: Αντεπίθεση απο αριστερά με τον νεοεισελθών Ρήγα να βρίσκει τον Διαμαντή μέσα στην περιοχή που με πλασέ στην κίνηση στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μπαλάσκα
93′ Πολύ καλό σουτ του Ζιάκκα μπλοκάρει ο Μιχάλης
ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου (Αποστόλης Μπαλτούμας): Μπαλάσκας, Καρδαράς, Κατσιμπίνης, Κολοβάκης, Παπαιωάννου, Μαντόγλου, Γράψας(46′ Ζιάκκας), Τσιαμπούλας, DONI, Κ.Νικολόπουλος, Ι, Νικολόπουλος
Ολυμπιακός Παναιτωλίου (Βασίλης Νταλάκος): Μιχάλης, Κωνσταντόπουλος, Μπουκουβάλας, Βάτσιος (51′ RUCI), Ντζάλας, Καζάκος(64′ Καρρόπουλος), Βλαχόπουλος, Κόκκαλης(90′ Ρήγας), Τσαντώνης, SHERI, Στάικος(55′ Διαμαντής)