Θετικά αποτελέσματα πήραν οι ομάδες του Παναιτωλικού στους σημερινούς αγώνες που έδωσαν στα Γιάννενα για τα πρωταθλήματα υποδομής Super League.

Η Κ20 ήρθε ισόπαλη 1-1 με τον ΠΑΣ. Ήταν καλύτερη στο α’ ημίχρονο, είχε δοκάρι με τον Ευθυμίου και προηγήθηκε στο 40’ με ωραία προσπάθεια και σουτ του Μπελεβώνη. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στις αρχές του β’ ημιχρόνου.

Αγωνίστηκαν οι: Τσεκούρας, Κωνσταντόπουλος, Χοχτούλας (80’ Σκιαδάς), Παναγιωτίδης, Μελιάδης, Μαντζανάς, Ευθυμίου (75’ Θεοτοκάτος), Λιάβας, Πανταζής (88’ Ντούλιας), Σκόνδρας (60’ Ράπτης), Μπελεβώνης (70’ Φραγκούλης).

Η ομάδα Κ15 του Παναιτωλικού έπιασε πολύ καλή απόδοση και επικράτησε του ΠΑΣ 1-0 με γκολ που σημείωσε στο 77’ ο Σοροβός με σουτ έξω από την περιοχή. Αγωνίστηκαν οι: Βοϊδής, Βασίλας, Παχνής, Χρήστου, Ντζάλας, Δήμος, Λάκκας (72’ Τσιακούμης), Σοροβός, Τρομπούκης (80’ Πλιάτσικας), Κρανιώτης (70’ Παπαδήμας), Βλάχος (63’ Σαράκης).