Παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Κέρκυρα-Παναιτωλικός με ώρα έναρξης στις 18.15.

Συνθέσεις – Διαιτητές

ΚΕΡΚΥΡΑ
Γιαννακόπουλος, Γκόμες, Γρομητσάρης, Ιωάννου, Ζορντάο Ντιόγκο, Αρτυματάς, Σιόντης, Σπίνουλας, Ζορμπάς, Επστάιν, Παμλίδης.
Αναπ: Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Μπαλάφας, Κόντος, Κρητικός, Νούνιες, Μπάουμαν.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Kυριακίδης, Παρράς, Μόρας, Μιχάι, Μαρινάκης, Μπράβο, Πάουλο, Ντίας, Μάζουρεκ, Ρόσα, Μοράρ.
Αναπ: Τσέναμο, Χαντάκιας, Μύγας, Ρότσα, Ροντρίγκες, Κλέσιο, Μαρκόβσκι.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς). Βοηθοί: Σάββας (Σερρών), Χατζηνάκος (Δράμας). 4ος: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας).
Οι κυριότερες φάσεις
Εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες, όχι πολύς ο κόσμος, όμως, στις εξέδρες. Υπάρχουν και οπαδοί του Παναιτωλικού στο γήπεδο.
4′ Κεφαλιά του Μιχάι, μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος.
11′: Να όμως η ευκαιρία για την Κέρκυρα με τη δυνατή κεφαλιά του Παμλίδη ύστερα από σέντρα του Ζορμπά από αριστερά και με τον Κυριακίδη να διώχνει δύσκολα στη γωνία του.
12′ Κίτρινη στον Αρτυματά για φάουλ στον Ντίας.
17′: ΔΟΚΑΡΙ για την Κέρκυρα! Κοντινή κεφαλιά του Παμλίδη μετά από σέντρα του Επστάιν από αριστερά, η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και περνά άουτ.
23′ Κίτρινη στον Ντίας για φάουλ στον Επστάιν.
24′ Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Ντιόγκο, η μπάλα περνά άουτ
25′ Κίτρινη στον Σιόντη για φάουλ στον Μάζουρεκ.
27′ Κίτρινη στον Παρρά για φάουλ στον Γκόμες.
29′: Σουτ του Μάζουρεκ εντός περιοχής και μετά από πάσα του Μαρινάκη από δεξιά, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι περνά η μπάλα σε μια καλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό.
32′: Σημαντική ευκαιρία για την Κέρκυρα, ο Ντιόγκο σεντράρει από αριστερά, ο Παμλίδης δεν μπορεί να κάνει την προβολή προ του Κυριακίδη, για να κάνει σουτ από πλάγια δεξιά ο Γκόμες και με τον Κυριακίδη να αντιδρά αποτελεσματικά, αφού προλαβαίνει πάνω στη γραμμή την μπάλα.
38′: Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Μοράρ.
40′ Σέντρα του Σπίνουλα από δεξιά, προβολή από τον Επστάιν και η μπάλα περνά άουτ, δεν τη βρήκε καλά την μπάλα ο Γερμανός.
41′: Φαλτσαριστό πλασέ του Ρόσα εντός περιοχής, είναι άστοχο.
45’+1: Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, 0-0.
46′: Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
49′: Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Ρότσα αντί του Παρρά.
59′: Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Κλέσιο αντί Ντίας.
64′: Σουτ του Ρόσα, ο Γιαννακόπουλος μπλοκάρει.
64′: Κίτρινη στον Μοράρ για φάουλ στον Γιαννακόπουλο.
65′ Σημαντική ευκαιρία για την Κέρκυρα, ο Ο Επστάιν βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού μετά από μπαλιά του Ζορμπά, αλλά το διαγώνιο σουτ από αριστερά είναι άστοχο.
66′: Πρώτη αλλαγή για την Κέρκυρα, Νούνιες αντί Επστάιν.
68′: Σε επίκαιρη θέση ο Κλέσιο, τον σταματά ο Γρομητσάρης και παραχωρεί κόρνερ.
69′: Κεφαλιά του Μόρα μετά την εκτέλεση του Μάζουρεκ, η μπάλα άουτ.
70′ Κίτρινη στον Ζορμπά για φάουλ στον Κλέσιο.
72′ Δεύτερη αλλαγή για την Κέρκυρα, αντί του Ζορμπά ο Μπαλάφας.
74′ Κίτρινη στον Ρότσα για φάουλ στον Γκόμες.
75′: Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα, ο Παμλίδης βγαίνει στην πλάτη της άμυνας μετά από ωραία μπαλιά του Σπίνουλα, θα κάνει όμως πολύ άστοχο σουτ μόνος προ του Κυριακίδη.
77′: Κερδίζει κόρνερ ο Παναιτωλικός με πλασέ του Μόρα και με την μπάλα να βρίσκει στον Γρομητσάρη, περνά ανεκμετάλλευτο.
79′: ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!
Ο Νούνιες βγαίνει αμαρκάριστος από αριστερά μετά από λανθασμένη κεφαλιά του Μόρα προς τα πίσω, πλασάρει ψύχραιμα και όμορφα τον Κυριακίδη από πλάγια θέση, 1-0.
80′: Πλασέ του Μάζουρεκ, διώχνει σε κόρνερ ο Γιαννακόπουλος, περνά ανεκμετάλλευτο κατόπιν.
84′: Σουτ του Μπράβο, μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος.
85′: Κίτρινη στον Μπαλάφα για φάουλ στον Ρότσα.
88′: Κίτρινη στον Γκόμες.
88′: Τρίτη αλλαγή για την Κέρκυρα, Μπάουμαν αντί Παμλίδη.
90+1′: Κίτρινη στον Νούνιες.
Λήξη του αγώνα, 1-0.