Τσέναμο, Χαντάκιας, Μόρας, Πάρρας, Μύγας, Πάουλο, Μπεχαράνο, Ρόσα, Μοράρ, Κλέσιο, Μαρκόφσκι
Αναπ: Κουσιάδης, Ροντρίγκες, Μπράβο, Μαζουρεκ, Ντίας, Μιχάι, Γιαννιώτης
Ρίστιτς, Βοσκόπουλος, Τσαμούρης, Ιωαννίδης, Στέβιτς, Σιάκκας, Παπουτσογιαννόπουλος, Δούμτσιος, Γκέκας, Ρούτσης, Γκούρτσας
Αναπ: Δεμένικος, Τζιτζικαλάκης, Γιαξής, Γουάλεϊ, Τζέσι, Τσελεπίδης, Ζυγκερίδης
Διαιτητικό team:
Ρέφερι: Ευάγγελος Κορδολαίμης (Ανατολικής Αττικής). Βοηθοί: Δημήτριος Ζησιμόπουλος (Πειραιά), Παναγιώτης Μεσσήνης (Αχαΐας). 4ος: Γιώργος Παπαδόπουλος (Αχαΐας)

Οι Αγρινιώτες έχουν ανάγκη τη νίκη μετά την ήττα της πρεμιέρας του 6ου ομίλου στην Ξάνθη.

Από την πλευρά του ο Πανσερραϊκός έχει ήδη 3 βαθμούς μετά το 2-0 επί του Εργοτέλη.

Οι κυριότερες φάσεις

3′: Μακρινό σουτ του Ρόσα, άουτ η μπάλα.

4′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ωραία σέντρα του Ρόσα από τα δεξιά, ο Πάουλο έρχεται μέσα στην περιοχή και κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

8΄ΓΚΟΛ 1-0 σκόρερ ο Παόυλο

Πολύ ωραία ομαδική προσπάθεια από τους Αγρινιώτες. Ο Μύγας αφήνει ωραία για τον Μαρκόφσκι στα δεξιά, εκείνος γυρίζει την μπάλα στην περιοχή και ο Μάρκος Πάουλο πιάνει το συρτό σουτ και ανοίγει το σκορ.

19′: Κίτρινη κάρτα στον Τσαμούρη.

5(1) – 0(0) οι τελικές. Απόλυτος κυρίαρχος το πρώτο 20λεπτο ο Παναιτωλικός.

22΄Ο Μοράρ σε καλή θέση σουτάρει άουτ

24′: κόρνερ για τον Πανσερραϊκό. Εκτελείται από τα δεξιά, βγαίνει και μαζεύει ο Τσέναμο.

25΄Σουτ στην κίνηση από τον Κλέσιο, μετά από σεντρα του Ρόσα η μπάλα ελάχιστα άουτ

26′: Ωραία προσπάθεια του Μύγα από τα δεξιά, αλλάζει πόδι, αλλά το σουτ που επιχειρεί περνά άουτ.

30′: Συρτό σουτ του Σιάκκα από τα αριστερά, άουτ η μπάλα.

35΄Θαυμάσια μπαλιά του Κλέσιο, ο Μοράρ σε καλή θέση και πλάγια αριστερά κάνει το σουτ λίγο άουτ

36′: Κίτρινη κάρτα στον Γκούρτσα.

39′: Ο Μύγας εκτελεί το πλάγιο από τα δεξιά, ο Μαρκόφσκι σηκώνεται για την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

56%-44% η κατοχή υπέρ των γηπεδούχων.

Ημίχρονο στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός 1-0 τον Πανσερραϊκό με γκολ του Πάουλο

Καλύτερος ο Παναιτωλικός στο πρώτο ημίχρονο και δίκαια προηγείται με το γκολ του Μάρκος Πάουλο. Κέρδισε μέτρα μετά το τέρμα ο Πανσερραϊκός, αλλά δυσκολεύεται να απειλήσει με αξιώσεις. 10(1) – 1(0) οι τελικές υπέρ των γηπεδούχων.

Έναρξη β΄ημιχρόνου

46΄Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μάζουρεκ στην θέση του Ρόσα.

50΄ ο Μαρκόβσκι εκμεταλεύεται το λανθασμένο γύρισμα της μπάλας από τον Ιωαννίδη, αλλά το κοντινό σουτ που θα κάνει απομακρύνει την μπάλα ο Ρίστιτς

54′: Διπλό δοκάρι για τον Παναιτωλικό. Ο Μοράρ κάνει το σουτ από τα αριστερά, ο Ρίστιτς δεν συγκρατεί την μπάλα που σταματά στο δεξί του δοκάρι και στη συνέχεια κανείς δεν μπορεί να τη στείλει στα δίχτυα, με την μπάλα να χτυπά και στο αριστερό!

54: Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Τσελεπίδης στη θέση του Στέβιτς.

57′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ντίας στη θέση του Μύγα.

63΄Δοκάρι για τον Παναιτωλικό με κοντινό σουτ του Ντίας

65′: Η μπάλα φτάνει στην περιοχή του Πανσερραικού ,μετάαπό σέντρα του Κλέσιο αλλά κανείς δεν καταφέρνει να τη στείλει στα δίχτυα, με τον Ρίστιτς να μαζεύει.

65′: Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Τζιτζικαλάκης στη θέση του Ιωαννίδη.

67′: Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Φουσού στη θέση του Παπουτσογιαννόπουλου.

71′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπράβο στη θέση του Μπεχαράνο.

78΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γκούρτσα έξω από την περιοχή, στα χέρια του Τσέναμο η μπάλα.

84΄ΓΚΟΛ 2-0 Σκόρερ ο  Μαρκόβσκι

Μετά από σέντρα του Μάζουρεκ από τα δεξιά, κεφαλιά πάσα του Χαντάκια και ο Μαρκόβσκι με κοντινή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

87′: Επιχειρεί το σουτ από το ύψος της περιοχής ο Ρούτσης, στα χέρια του Τσέναμο η μπάλα.

Λήξη του ματς! 2-0.

Ο Παναιτωλικός ήταν ανώτερος και πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στον 6ο όμιλο.