Μια πολύ σημαντική νίκη πήρε η Εθνική Νέων επικρατώντας για την Elite Round της αντίστοιχης ομάδας του Γιβραλτάρ με 5-ο, σε ματς που διεξήχθη στο Παγκρήτιο Στάδιο.

Η Ελληνική ομάδα άνοιξε το σκόρ στο 15ο λεπτό, με τον Δουβίκα να εκμεταλλεύεται την εξαιρετική σέντρα του Δημήτρουλα απο τα αριστερά και με κεφαλιά να γράφει το 1-0.

Η γαλανόλευκη διπλασίασε τα τέρματα της στο 38′, με δυνατό ευθύβολο σούτ του Δημήτρη Νταλακούρα.

Την σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε στην συνέχεια ο Εμμανουηλίδης του Παναθηναικού. Ο νεαρός επιθετικός με πλασέ στο 41′ ανέβασε τον δείκτη του σκόρ στο 3-0.

Το 4-0 πέτυχε στο 78′ ο Γιούσης μετά απο ασίστ (πάρε-βάλε) του Καμπετσή ενώ το τελικό αποτέλεσμα (5-0) διαμορφώθηκε απο τον Δουβίκα στις καθυστερήσεις (90+).

Η σύνθεση της Ελλάδας: Στεργιάκης, Πετράκης (46′ Τάμπας), Μπαξεβάνος (84′ Χατζηδίμπας), Νταλακούρας, Μελιοπουλος, Δημήτρουλας, Γιούσης, Εμμανουηλίδης (70′ Κωστανάσιος), Λύρατζης, Καμπετσής, Δουβίκας.