Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Αμφίλοχο στην Κρανούλα επί της γηπεδούχου Δόξας με 3-0 . Η ομάδα του Λάκη Παπαχρήστου ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και πήρε δίκαια την νίκη.

Από το ξεκίνημα του αγώνα οι φιλοξενούμενοι είχαν την εδαφική πρωτοβουλία και στο 7΄μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τόσκα ο Μαλής με κεφαλιά «σημαδεύει» το οριζόντιο δοκάρι.

Τρία λεπτά αργότερα όμως ο Κούσης ήταν ποιο εύστοχος και με σουτ ανοίγει το σκορ.

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση αλλά ο τερματοφύλακας Μανιάτης με καταπληκτικές αποκρούσεις απομάκρυνε την μπάλα από την εστία του.

Τον 0-2 για τον Νέο Αμφίλοχο έγινε στο 82΄με τον Κορομηλά, ενώ ο Απ. Τσούνης στις καθυστερήσεις του αγώνα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο  Σιντόρης (Θεσπρωτίας), με βοηθούς τους Παπαλαζάρου (Θεσπρωτίας) –