Δυνατό ματς ανάμεσα σε δυο ομάδες που βρίσκονται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας έγινε το Σάββατο το μεσημέρι στο γήπεδο των Οχθίων. Αντίπαλοι ο Πανοχθιακός με την Αναγέννηση Μεσολογγίου , με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν νικητές από το γήπεδο με 2-1.

Ήταν ένα ματς ανάμεσα σε δυο ισοδύναμες ομάδες. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα προηγήθηκαν στο σκορ , είχαν ευκαιρίες για περισσότερα γκολ, αλλά οι φιλοξενούμενοι κατόρθωσαν ισοφάρισαν, και στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου πήραν προβάδισμα στο σκορ.

Στην επανάληψη ο Πανοχθιακός προσπάθησε για την ισοφάριση, δημιούργησε και έχασε ευκαιρίες δίχως να κατορθώσουν οι ποδοσφαιριστές του να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα με το 1-2 να είναι και το τελικό σκορ της συνάντησης.

Αξίζει να αναφερθεί ότι η Αναγέννηση Μεσολογγίου τελείωσε τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές εξαιτίας της αποβολής στο 90΄με κόκκινη κάρτα του Ζώγα

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

6΄ΓΚΟΛ 1-0 Εκτέλεση φάουλ από τον Τύμπα, κεφαλιά του Τασούλη η μπάλα στα δίχτυα.

8΄Δυνατό μακρινό σουτ του Τασούλη, η μπάλα στο δοκάρι

11΄Δυνατό σουτ από τον Βασιλείου για την Αναγέννηση η μπάλα στο δοκάρι

17΄ Παράλληλη σέντρα από τον Τασούλη, ο Μούτσα σε καλή θέση σουτάρει άουτ

27΄ΓΚΟΛ 1-1 Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μπαρμπαρούση η μπάλα στα δίχτυα

41΄ΓΚΟΛ 1-2 Σέντρα από τον Μπαρμπαρούση , κεφαλιά του Κουντούρη , και η Αναγένννηση παίρνει προβάδισμα στο σκορ

90΄ Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους για την ισοφάριση , με τον Νικολά από καλή θέση να μην βρίσκει δίχτυα…..

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Β. Παναγιωτόπουλος, με βοηθό τον Κολοσιώνη και τον Τσιλίκα