Σε ένα παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο ο ΑΟ Αγρινίου κέρδισε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου το Γ.Σ. Φαρσάλων με σκορ 67 – 65. Αυτή ήταν η 9η νίκη για τον ΑΟΑ που έφτασε τους 26 βαθμούς.

Από το ξεκίνημα του αγώνα ο ΑΟΑ πήρε μικρό προβάδισμα, όμως οι φιλοξενούμενοι πλησίαζαν στο σκορ με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει με σκορ 21 – 19. Στο ημίχρονο η διαφορά διατηρήθηκε στους 2 πόντους και στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΑΟΑ προηγήθηκε με 5. Στην τελευταία περίοδο η ομάδα του Αγρινίου πήρε διαφορά 9 πόντων, όμως οι φιλοξενούμενοι επέστρεψαν και ισοφάρισαν λίγο πριν το τέλος. Στην τελευταία επίθεση ο Μουρατίδης πήρε το επιθετικό ριμπάουντ, κέρδισε φάουλ στο τελευταίο δευτερόλεπτο και ευστοχώντας στις δύο βολές διαμόρφωσε το τελικό 67 – 65.

Δεκάλεπτα: 21 – 19, 12 – 12, 20 – 17, 14 – 17.

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος – Κοτσίρης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 10, Μπερερής 4, Κυριλής Θ. 3, Μουρατίδης 14(1), Κυριλής Δ. 6(2), Ρέντζιος, Τάσσος 8, Γκρέκας 5, Μήτσου 6(1), Σταύρου 2, Κασαμπαλής 8, Τάγκας 1.

Γ.Σ. ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Στέφανος Πέρκος): Νικολόπουλος 15(3), Σαββίδης, Χαιρετίδης 7(1), Αναγνωστόπουλος Χ. 6(2), Σιόλογκας 17, Συνετός, Αναγνωστόπουλος Γ. 16(2), Λούτας, Καραδήμας, Μακρής 4.