Με γκολ του Μικρόπουλου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο ΑΟ Ρηγανά έκαμψε την αντίσταση του ΠΑΟ Αγρινίου και παραμένει μόνος πρώτος στο βαθμολογικό πίνακα στην Β΄ κατηγορία του 2ου ομίλου.

Ήταν ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον αρκετών φίλων του Ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου που βρέθηκαν την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο του Ρηγανά. Ο ΑΟ Ρηγανά πήρε την νίκη με 2-1 απέναντι στον ΠΑΟ Αγρινίου που αν και αδιάφορος βαθμολογικά εντούτοις  «πάλεψε» τον αγώνα μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα της λήξης

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ του αγώνα

5′  Εκτέλεση φάουλ από τον Καρυμπα η μπάλα λίγο πάνω απο το δοκάρι
10′ Διαγώνιο σουτ Καλογεράκη λίγο αουτ
25′ ΓΚΟΛ 1-0 Σουτ Στραβοδημου από το ύψος της μεγάλης περιοχής στα διχτυα του Σαμαρά
31′ Σουτ Μουχανη θα μπλοκάρει ο Σαμαράς
40′ ΓΚΟΛ 1-1 Εκτέλεση φάουλ από τον  Γκουρνελου Χ. Χ. και κεφαλιά του Γκουρνελου Χ.Σ. η μπάλα στα δίχτυα.

50′ Σουτ Μικροπουλου λίγο πάνω από το δοκάρι
65′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Κοκκώνη προ κενής εστίας να πλασάρει άουτ
80′ Κοντινή κεφαλιά του Αυγέρη και η μπάλα πάνω από το δοκάρι μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟ Αγρινίου
83′ Μεγάλη ευκαιρία με πλασέ Μικρόπουλου απο την μικρή περιοχή να αποκρούει ο Σαμαράς

93′ ΓΚΟΛ 2-1 Σέντρα Καρύμπα θα αποκρούσει ο Σαμαράς και με πλασέ ο Μικροπουλος θα διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς!!!