Χωρίς να συναντήσει δυσκολίες η Φλόγα νίκησε με 4-0 τον Πανοχθιακό σε αγώνα που έγινε την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο των Οχθιων.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και ουσιαστικά «κλείδωσαν» την νίκη από το πρώτο ημίχρονο πετυχαίνοντας και τα τέσσερα γκολ.

Στο 27 ΄ο Στριμμένος με σουτ μετά από μπαλιά του Κουσκούνη άνοιξε το σκορ. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Βασιλογιάννης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Στο 35΄με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή ο Σπυριλιώτης κάνει το 0-3, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο 39΄ο Βασιλόγιαννης (0-4) μετά από μπαλιά του Κοτρότσου.

Αξίζει να αναφερθεί ότι οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι στο 61΄με τον Κουσκούνη.