Για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου ηττήθηκε στο κλειστό των Νέων Μουδανιών από τον Α.Σ. Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου με σκορ 63 – 54.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με διψήφια διαφορά στο πρώτο ημίχρονο, με τον ΑΟΑ να μειώνει στους 9 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Οι γηπεδούχοι διατήρησαν την υπέρ τους διαφορά στο τελευταίο δεκάλεπτο φτάνοντας στη νίκη με το τελικό 63 – 54.

Δεκάλεπτα: 22 – 8, 17 – 9, 7 – 20, 17 – 17.

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης – Θεοδώρου.

Α.Σ. ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ (Ευριπίδης Μελετιάδης): Αμπατζίδης 4(1), Τσιμπής 13(2), Λαζαρίδης, Τζουβάρας 7(1), Μαυρίδης 2, Μυλωνίδης 7(1), Κιγμέτογλου 3, Σικαλίδης 4, Θεοδωρίδης 7, Δανάκης 16(2).

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 16(2), Μπερερής 2, Κυριλής Θ. 5, Μουρατίδης 12(1), Γκρέκας 2, Κυριλής Δ. 2, Τάσσος 4, Κασαμπαλής 2, Μήτσου 7, Σταύρου, Ρέντζιος, Τάγκας 2.