Την ήττα γνώρισαν τα τμήματα υποδομών του Παναιτωλικού από τα αντίστοιχα του ΠΑΟΚ σε αγώνες που έγιναν το Σάββατο το πρωί στην Θεσσαλονίκη. Η Κ17 γνώρισε την ήττα με 5-2 από την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ, ενώ η Κ15 την ήττα με 6-3 από τον ΠΑΟΚ

Κ17 : ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 5-2

Μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα ο Βρακάς για τον ΠΑΟΚ με απευθείας φάουλ άνοιξε το σκορ. Η ομάδα του Δημήτρη Θεοδοσίου ισοφάρισε στο 35΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Σκόνδρα. Ένα λεπτό αργότερα ο Βρακάς δίνει και  πάλι το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Στο 46΄ο Σκόνδρας και πάλι με πέναλτι ισοφαρίζει για τον Παναιτωλικό. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν και πάλι στο 50΄ με πέναλτι από τον Βρακά. Στην συνέχεια οι Αγρινιώτες προσπάθησαν δημιούργησαν ευκαιρίες αλλά ο Σκόνδρας δεν κατάφερε να φέρει και πάλι τον αγώνα στα “ισα”. Ο ΠΑΟΚ  εκμεταλεύτηκε τα ατομικά λάθη των παιχτών του Παναιτωλικού, πέτυχε άλλα δυο γκολ στο 75΄με τον Πουρνάρα και στο 84΄με τον Σπαρτιάτη διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Κ15 : ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 6-3

Η Κ15 του ΠΑΟΚ επικράτησε του Παναιτωλικού με 6-3 για την 20η αγωνιστική της Super League Σουρωτή.

Ο Δικέφαλος προηγήθηκε στο 21′ με τον Κεδίκογλου,  Στο 28′ ο Τασιούρας με ατομική ενέργεια πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας του, ενώ ο Χατζηστραβός στο 35′,  και ο Κεδίκογλου  στο 40΄αύξησαν τον δείκτη του σκορ. σε 4-0

Στο ξεκίνημα της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 4-1, με τον Τσιακούμη αλλά ένα λεπτό μετά ο Κεδίκογλου κάνει το 5-1. Ο Παναιτωλικός μείωσε και πάλι στο 49′ σε 5-2 με τον Παπαδήμα, αλλά στο 55΄ο Λαζαριώτης πετυχαίνει το έκτο γκολ για τον ΠΑΟΚ. Το τελικό 6-3 διαμόρφωσε στο 73΄ο Σοροβός.