Οι ημερομηνίες των 30 αγωνιστικών της Σούπερ Λίγκας

Στις 25 Αυγούστου θα ξεκινήσει το φετινό πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας, με τη διοργανώτρια αρχή να γνωστοποιεί την Παρασκευή (10/8) τις αναλυτικές ημερομηνίες διεξαγωγής των 30 αγωνιστικών.

Σύμφωνα, λοιπόν, με τον αρχικό σχεδιασμό, η αυλαία θα πέσει στις 30 Απριλίου.

Αναλυτικά:

1η-16η αγωνιστική (25-26-27 Αυγούστου και 12-13-14 Ιανουαρίου)

Παναιτωλικός – Ατρόμητος

Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΛ

Ολυμπιακός – Λεβαδειακός

ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης

Πανιώνιος – ΟΦΗ

Λαμία – Άρης

Ξάνθη – Παναθηναϊκός

ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα

2η-17η αγωνιστική (1-2 Σεπτεμβρίου και 19-20-21 Ιανουαρίου)

Παναιτωλικός – ΟΦΗ

Πανιώνιος – ΠΑΟΚ

Ατρόμητος – Ξάνθη

Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ

Παναθηναϊκός – Λαμία

Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα

Άρης – ΑΕΛ

Λεβαδειακός – Απόλλων Σμύρνης

3η-18η αγωνιστική (15-16-17 Σεπτεμβρίου και 26-27-28 Ιανουαρίου)

ΟΦΗ – ΠΑΟΚ

Ξάνθη – Παναιτωλικός

ΑΕΚ – Πανιώνιος

Λαμία – Ατρόμητος

Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης

ΑΕΛ – Παναθηναϊκός

Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΣ Γιάννινα

Άρης – Λεβαδειακός

4η-19η αγωνιστική (22-23-24 Σεπτεμβρίου και 2-3-4 Φεβρουαρίου)

Ξάνθη – ΟΦΗ

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ

Παναιτωλικός – Λαμία

Πανιώνιος – Ολυμπιακός

Ατρόμητος – ΑΕΛ

Αστέρας Τρίπολης – Απόλλων Σμύρνης

Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός

ΠΑΣ Γιάννινα – Άρης

5η-20ή αγωνιστική (29-30 Σεπτεμβρίου και 9-10-11 Φεβρουαρίου)

ΟΦΗ – ΑΕΚ

Λαμία – Ξάνθη

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

ΑΕΛ – Παναιτωλικός

Απόλλων Σμύρνης – Πανιώνιος

Λεβαδειακός – Ατρόμητος

Άρης – Αστέρας Τρίπολης

Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα

6η-21η αγωνιστική (6-7 Οκτωβρίου και 16-17-18 Φεβρουαρίου)

Λαμία – ΟΦΗ

ΑΕΚ – Ολυμπιακός

Ξάνθη – ΑΕΛ

ΠΑΟΚ – Απόλλων Σμύρνης

Παναιτωλικός – Λεβαδειακός

Πανιώνιος – Άρης

Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα

Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός

7η-22η αγωνιστική (20-21-22 Οκτωβρίου και 23-24-25 Φεβρουαρίου)

ΟΦΗ – Ολυμπιακός

ΑΕΛ – Λαμία

Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΚ

Λεβαδειακός – Ξάνθη

Άρης – ΠΑΟΚ

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός

Παναθηναϊκός – Πανιώνιος

Ατρόμητος – Αστέρας Τρίπολης

8η-23η αγωνιστική (27-28-29 Οκτωβρίου και 2-3-4 Μαρτίου)

ΑΕΛ – ΟΦΗ

Ολυμπιακός – Απόλλων Σμύρνης

Λαμία – Λεβαδειακός

ΑΕΚ – Άρης

Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός

Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης

Πανιώνιος – Ατρόμητος

9η-24η αγωνιστική (3-4-5 Νοεμβρίου και 9-10-11 Μαρτίου)

ΟΦΗ – Απόλλων Σμύρνης

Λεβαδειακός – ΑΕΛ

Άρης – Ολυμπιακός

ΠΑΣ Γιάννινα – Λαμία

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ

Αστέρας Τρίπολης – Ξάνθη

Ατρόμητος – ΠΑΟΚ

Πανιώνιος – Παναιτωλικός

10η-25η αγωνιστική (10-11 Νοεμβρίου και 16-17 Μαρτίου)

Λεβαδειακός – ΟΦΗ

Απόλλων Σμύρνης – Άρης

ΑΕΛ – ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός

Λαμία – Αστέρας Τρίπολης

ΑΕΚ – Ατρόμητος

Ξάνθη – Πανιώνιος

ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός

11η-26η αγωνιστική (24-25-26 Νοεμβρίου και 30-31 Μαρτίου)

ΟΦΗ – Άρης

ΠΑΣ Γιάννινα – Λεβαδειακός

Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης

Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΛ

Ατρόμητος – Ολυμπιακός

Πανιώνιος – Λαμία

Παναιτωλικός – ΑΕΚ

ΠΑΟΚ – Ξάνθη

12η-27η αγωνιστική (1-2-3 Δεκεμβρίου και 6-7-8 Απριλίου)

ΠΑΣ Γιάννινα – ΟΦΗ

Άρης – Παναθηναϊκός

Λεβαδειακός – Αστέρας Τρίπολης

Απόλλων Σμύρνης – Ατρόμητος

ΑΕΛ – Πανιώνιος

Ολυμπιακός – Παναιτωλικός

Λαμία – ΠΑΟΚ

ΑΕΚ – Ξάνθη

13η-28η αγωνιστική (8-9-10 Δεκεμβρίου και 14 Απριλίου)

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός

Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΣ Γιάννινα

Ατρόμητος – Άρης

Πανιώνιος – Λεβαδειακός

Παναιτωλικός – Απόλλων Σμύρνης

ΠΑΟΚ – ΑΕΛ

Ξάνθη – Ολυμπιακός

ΑΕΚ – Λαμία

14η-29η αγωνιστική (15-16-17 Δεκεμβρίου και 23 Απριλίου)

Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ

Παναθηναϊκός – Ατρόμητος

ΠΑΣ Γιάννινα – Πανιώνιος

Άρης – Παναιτωλικός

Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ

Απόλλων Σμύρνης – Ξάνθη

ΑΕΛ – ΑΕΚ

Ολυμπιακός – Λαμία

15η-30ή αγωνιστική (22-23 Δεκεμβρίου και 30 Απριλίου)

ΟΦΗ – Ατρόμητος

Πανιώνιος – Αστέρας Τρίπολης

Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός

ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα

Ξάνθη – Άρης

ΑΕΚ – Λεβαδειακός

Λαμία – Απόλλων Σμύρνης

Ολυμπιακός – ΑΕΛ

* Στο β’ γύρο οι έδρες των αγώνων είναι αντίστροφες.