Την ευκαιρία να διαπιστώσουν τον βαθμό ετοιμότητας των ποδοσφαιριστών τους είχαν οι προπονητές του Απόλλωνα Δοκιμίου (Ανδρέας Κονδύλης), και του ΑΟ Ρηγανά (Θόδωρος Μουχάνης) στην φιλική ισοπαλία (2-2) το απόγευμα της Τετάρτης στο γήπεδο του Δοκιμίου.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και μόλις στο 5΄λεπτό ο Ξευγένης αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι(απόκρουσε ο Σπυρόπουλος).  Στην συνέχεια ο Καμμένος με σουτ άνοιξε σκορ για τον Απόλλωνα , αλλά ο ΑΟ Ρηγανά ισοφάρισε στο 42΄με τον Αποστόλη Κορομηλά με εκτέλεση πέναλτι. Στην επανάληψη ο ΑΟ Ρηγανά πήρε προβάδισμα  στο σκορ με δυνατό μακρινό σουτ από τον Μουχάνη. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε στο 85΄ο Αριστοτέλης Κοντούλης με σουτ μετά από μεταβίβαση του Κώστα  Γιαννακά.

Οι δυο προπονητές θα πρέπει να σημείωσαν πολλά στο μπλοκάκι τους(είτε θετικά, είτε αρνητικά)ενόψει της συνέχειας της προετοιμασίας.