Με νίκη άρχισε το πρωτάθλημα της Super League Κ19 ο Παναιτωλικός. Κέρδισε με 4-2 στην πρεμιέρα τον ΟΦΗ σε αγώνα που έγινε στο Emileon. Οι φιλοξενούμενοι κόντρα στην εικόνα του αγώνα σκόραραν δύο φορές (7’ και 30’), αλλά η ομάδα μας ήταν καλύτερη και αντέδρασε ισοφαρίζοντας στο τέλος του ημιχρόνου. Στο 45’ μετά από σέντρα του Σκόνδρα, ο Καββαδίας με κεφαλιά μείωσε σε 1-2 και στις καθυστερήσεις μετά από σέντρα του Φραντζέσκου, ο Τσιαντής με σουτ ισοφάρισε σε 2-2.

Στο β’ ημίχρονο ο Παναιτωλικός ολοκλήρωσε την ανατροπή. Στο 66’ μετά από σέντρα του Πατίλα, ο Καββαδίας με κεφαλιά πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ δίνοντας το προβάδισμα και δύο λεπτά αργότερα ο Θώδης με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4-2. Ο ίδιος στο 73’ με κεφαλιά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Καλαντζής, Ντόβας, Γρηγοριάδης, Μπακαδήμας, Γιαννιώτης Δ., Τσιγγάρας, Τσιαντής (76’ Παναγιωτίδης), Φραντζέσκος (63’ Πατίλας), Πανταζής (56’ Θώδης), Καββαδίας, Σκόνδρας.