Η κλήρωση της Γ΄Εθνικής

Διενεργήθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης (12/9), στα γραφεία της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας στο πάρκο Γουδή, η κλήρωση για τον καταρτισμό του αγωνιστικού προγράμματος των 8 ομίλων της Γ’ Εθνικής 2018-2019.

Η σέντρα του πρωταθλήματος έχει προγραμματιστεί για τις 30 Σεπτεμβρίου.

Αναλυτικά:

1ος όμιλος

1η αγωνιστική

Απόλλων Παραλιμνίου – Καβάλα

Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης

Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης

Άρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Αλέξανδρος Κιλκίς – Νέστος Χρυσούπολης

Πανσερραϊκός – Α.Ε. Καλαμπακίου

2ος όμιλος

1η αγωνιστική

ΠΑΟ Κουφαλίων – Π.Ο. Τρίγλιας

ΑΠΕ Λαγκαδά – Ερμής Αμύνταιου

Αλμωπός Αριδαίας – Μακεδονικός

Άρης Παλαιοχωρίου – Νίκη Αγκαθιάς

Βέροια – Α.Σ. Γιαννιτσά

Ολυμπιακός Κυμίνων – Εδεσσαϊκός

Μελιτέας Μελίτης – Αγροτικός Αστέρας

3ος όμιλος

1η αγωνιστική

Μακεδονικός Φούφας – Τηλυκράτης Λευκάδας

Θεσπρωτός – Κρόνος Αργυράδων

Α.Ο. Φλωριάδας – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου – Θρίαμβος Σερβιανών

Γρεβενά Αεράτα – Σούλι Παραμυθιάς

Μακεδονικός Σιάτιστας – Ναυπακτιακός Αστέρας

Ρεπό: Α.Ε. Λευκίμμης

4ος όμιλος

1η αγωνιστική

Α.Ο. Σελλάνων – Α.Ο. Στυλίδα

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Φωκικός

Νίκη Βόλου – Θησέας Αγριάς

ΓΣ Αλμυρού – Αναγέννηση Καρδίτσας

Απόλλων Μακρυχωρίου – Πιερικός

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Ολυμπιακός Βόλου

Αστέρας Ιτέας – Α.Σ. Μετέωρα

5ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ατρόμητος Πειραιά – ΑΠΟ Κερατσίνι

Α.Ε. Νεάπολης – Γιούχτας

Εθνικός Πειραιά – Προοδευτική

Ιωνικός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Α.Ο. Επισκοπής – Ο.Φ. Ιεράπετρα

Α.Ο. Παλαιόχωρας – Ατσαλένιος

Ρεπό: Αμπελακιακός

6ος όμιλος

1η αγωνισιτκή

Διαγόρας Ρόδου – Παναιγιάλειος

Ιάλυσος – Παλληνιακός

Διαγόρας Βραχνέικων – ΠΑΟ Βάρδας

Νίκη Τραγανού – Αστέρας Αμαλιάδας

Πανμοβριακός – Φοίβος Κρεμαστής

Θύελλα Ραφήνας – Πανηλειακός

Ρεπό: Αχαρναϊκός

7ος όμιλος

1η αγωνιστική

Α.Ε. Ερμιονίδας – Παναρκαδικός

Μανδραϊκός – Α.Ο. Κατασταρίου

Ένωση Λέρνας – Καλαμάτα

Πάμισος – Α.Ε. Πελλάνας

Αστέρας Βλαχιώτη – Ασπρόπυργος

Αμβρυσσέας Διστόμου – Παναργειακός

Α.Ο. Εικοσιμίας – Α.Ο. Υπάτου

8ος όμιλος

1η αγωνιστική

Χαραυγιακός – Αιολικός

Θύελλα Καμαρίου – Αιγάλεω

Καλλιθέα –  Α.Ο. Χαλκίς

Απόλλων Ερέτριας – Ηλυσιακός

ΠΑΣ Κόρινθος – Πανθηραϊκός

Άγιοι Ανάργυροι – Άγιος Ιερόθεος