Εντυπωσιακό ματς με αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα της λήξης του αγώνα, πρόσφεραν οι νεαροί ποδοσφαιριστές (Κ17) Παναιτωλικού και Λάρισας το Σάββατο το μεσημέρι στο Εμιλέον.

Νικητής αναδείχθηκε ο Παναιτωλικός με 4-2. Η ομάδα του Γιώργου Ταράση προηγήθηκε με τον Σκιαδά. Η αντίδραση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση, ισοφαρίζοντας σε 1-1 με τον Μαγιάκο που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Κ17 του Παναιτωλικού ανέβασε στροφές και με σκόρερ τον Θεοτοκάτο, τον Τρομπούκη και τον Κωνσταντόπουλο πήρε την πολύτιμη νίκη με 4-2, απέναντι στην Λάρισα που σκόραρε με τον Μιλτιάδη.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο  Καλαμάρης με βοηθό τον Καλυβόπουλο και τον Τάκο.