Με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο ΑΟ Σκουτεράς πήρε βαθμό στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας στην δυνατή έδρα του Αστέρα Κυψέλης.

Ήταν ένα πολύ καλό ματς δυο ομάδων που φέτος βρέθηκαν στην Β΄κατηγορία της ΕΠΣΑ. Ο Αστέρας Κυψέλης είχε  σουτ στο δοκάρι στο 65΄με τον Ασβεστόπουλο, ενώ ο ΑΟ Σκουτεράς αγωνίζονταν με 10 ποδοσφαιριστές από το 73΄μετά την κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ο AKOULLI.

Τα γκολ του αγώνα

62΄ 1-0 Ο Αυγέρης με σουτ έξω από την περιοχή δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους

93΄1-1 Ο Γ. Κωστόπουλος κάνει την σέντρα από τα αριστερά, και ο Δ. Κωστόπουλος με κεφαλιά διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Τσοπλάκος με βοηθό τον Αντωνόπουλο και την Βασιλείου