Στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας ο Πανοχθιακός ήρθε ισόπαλος με τον Κεραυνό Ποταμούλας με 1-1.

Έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι με αρκετές φάσεις εκατέρωθεν, με τους γηπεδούχους να ξεκινούν δυνατά το πρώτο ημίχρονο,  δημιούργησαν ευκαιρίες, πετυχαίνοντας και γκολ με τον Πετρονικολό.

Στην επανάληψη ο Κεραυνός Ποταμούλας ανέβασε ρυθμούς, και με σκόρερ τον Κοσυφαρίνη πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας σε μια δύσκολη και δυνατή έδρα.

διαιτητες

Οι κυριότερες φάσεις

3΄Δυνατό σουτ από τον Πετρονικολό  μέσα από την περιοχή απομακρύνει σε κόρνερ ο Κόκκαλης

20΄Συρτό σουτ από τον Ντίνο η μπάλα άουτ

22΄Κεφαλιά πάσα από τον Δήμο στον Σουροβέλη, που κάνει το  σουτ άουτ

24΄Ο Πετρονικολός εκμεταλλεύεται την ολιγωρία της άμυνας των φιλοξενούμενων κάνει το σουτ η μπάλα καταλήγει άουτ

27΄ 1-0  Ο Πετρονικολός με συρτό σουτ στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Κόκκαλη ανοίγοντας το σκορ για τον Πανοχθιακό

50΄  1-1 Δυνατό  σούτ από τον Σοφρώνη η μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Κοσυφαρίνης με σουτ ισοφαρίζει.

75΄ Ο Κοσυφαρίνης από καλή θέση μέσα στην περιοχή σουτάρει απομακρύνει ο Κάκκος

91΄Κοντινή κεφαλιά από τον Πετρονικολό η μπάλα άουτ.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Θεοφίλης με βοηθό τον Κορδολαίμη και τον Βλάχο.