Με γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι από τον Παναγιώτη Καρύμπα, το οποίο μάλιστα διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι γηπεδούχοι, η Δόξα Καινουρίου πήρε την νίκη με 2-1 απέναντι στον γηπεδούχο Αράκυνθο στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας της ΕΠΣΑ

Φάσεις και γκολ

10  Οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Ευθυμίου από τους αμυντικούς της Δόξας με τον ρέφερι να δίνει κίτρινη κάρτα στον Ευθυμίου!

16΄ 0-1 Ο Νίκος Νταλαπέρας  με σουτ ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους

36΄  Ο  Νταλαπέρας από πλάγια θέση κάνει το σουτ μπλοκάρει την μπάλα  ο Γεωργίου

46΄  1-1  Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Παπαδόπουλο η μπάλα στα δίχτυα

73΄    Εκτέλεση φάουλ από τον Καρύμπα η μπάλα λίγο άουτ

86΄  Ο Παπαδόπουλος σε καλή θέση απέναντι από τον Ρόκκο απομακρύνει ο τερματοφύλακας της Δόξας

90΄ Δυνατό σουτ από τον Κουζέλη απομακρύνει ο Ρόκκος

91΄   Μακρινή μπαλιά από τον Καρύμπα, ο Κακούρης γίνεται κάτοχος της μπάλας, ανατρέπεται από τον Γεωργίου με τον διαιτητή να καταλογίζει πέναλτι μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους

94΄  1-2 Ο Καρύμπας με εύστοχη εκτέλεση δίνει την νίκη στην Δόξα Καινουρίου

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Προβίδας με βοηθό τον Καλαμπόκη και τον Λύσσαρη