Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας πέτυχε ο Αράκυνθος  το Σάββατο το μεσημέρι στο γήπεδο της Ματαράγκας. Επιβλήθηκε με 4-1 του Αχελώου Αγγελοκάστρου.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα, πετυχαίνοντας δυο γρήγορα γκολ με τον Παπαδόπουλο στο 13΄και στο 25΄. Πέντε λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Κουζέλης ανεβάζει τον δείκτη του σκορ για τους γηπεδούχους. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 72΄πέτυχε το τέταρτο γκολ της ομάδας .

Το μόνο που κατάφερε ο Αχελώος ήταν να μειώσει το σκορ στο 79΄με κεφαλιά του Λ. Πεσλή

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Ματσούκας με βοηθούς τον Γαλανόπουλο και τον Αντωνόπουλο